Connect with us

technologia

Umowa Ailleron z ING Bank Śląski i NCO

Published

on

Jak podaje KKWR, podstawą umowy jest wspólny projekt wdrożenia rozwiązania LiveBank Cloud, które wykorzystuje technologię chmurową opartą na modelu SaaS. Rozwiązanie zawiera szereg ulepszeń, w tym udostępnianie dokumentów cyfrowych, udostępnianie ekranu i możliwość archiwizowania udostępnionych dokumentów. Rozwiązanie pozwoli również klientom ING na zdalne uzyskiwanie porad od specjalistów bankowych oraz zakup szeregu produktów bankowych bez konieczności fizycznej obecności w oddziale. Wśród produktów, które mają zostać udostępnione online, są kredyty hipoteczne.

Ailleron z siedzibą w Krakowie jest firmą programistyczną świadczącą usługi informatyczne i technologiczne z naciskiem na usługi tworzenia oprogramowania dla instytucji finansowych, w tym banków, firm fintech, firm leasingowych i innych. Umowa z ING Bank przewiduje, że Operator Chmury Krajowej będzie partnerem w projekcie, dostarczającym platformę chmurową i zapewniającym zgodność odpowiednich usług chmurowych z wymogami regulacyjnymi.

KWKR doradzała Ailleron wraz z zespołem złożonym z Partnera Zarządzającego Michała Koniecznego, Equity Partnera Wieczorka oraz Associate Gabrieli Kocurek. KWKR doradzała wcześniej Alleron przy sprzedaży większościowego pakietu udziałów w Software Mind na rzecz Enterprise Investors.

Michał Konieczny, KWKR

Czy może nam Pan powiedzieć więcej o swojej roli w zapewnieniu powodzenia tej umowy?

Naszą rolą było zapewnienie odpowiedniej ochrony interesów Ailleron, z uwzględnieniem wewnętrznych standardów Ailleron oraz wymagań ING dotyczących projektu, który kwalifikuje się jako outsourcing regulowany.

Drugim ważnym zadaniem naszego zespołu było wsparcie Ailleron w wypracowaniu przyszłego modelu współpracy w relacji trójstronnej pomiędzy Ailleron, narodowym operatorem chmury i ING, który byłby do zaakceptowania przez obie strony. Naszą rolą było zapewnienie właściwej i dokładnej identyfikacji oraz podziału obowiązków i odpowiedzialności w ramach tej relacji, z uwzględnieniem wymagań ING oraz stanowisk każdej ze stron. Podczas negocjacji nasz zespół wspierał również dialog między trzema stronami. Podczas negocjacji były punkty sporne, ale udało nam się osiągnąć kompromis.

READ  Portugalski Millennium bcp planuje inicjatywę cyfrową w celu zwiększenia rentowności
W jaki sposób Ty i Twój zespół byliście najlepiej przystosowani do kompetentnego doradzania Ailleron w sprawie umowy z odpowiednimi stronami?

Doradztwo prawne przy wdrożeniach IT, zarówno on-premise, jak i w modelu cloud, to jedna z naszych wiodących specjalizacji. Od lat doradzamy naszym klientom w tym zakresie i wspieramy ich w negocjacjach umów wdrożeniowych IT oraz umów o świadczenie usług w modelu SaaS. Posiadamy również bogate doświadczenie w obsłudze prawnej projektów z sektora FinTech, w tym objętych regulacjami branżowymi sektora finansowego.

Dzięki wieloletniej współpracy z naszymi klientami w zakresie wdrożeń IT dobrze rozumiemy techniczne aspekty projektów wdrożeniowych oraz trafnie identyfikujemy ryzyka biznesowe. Dzięki tym umiejętnościom nasz zespół był w stanie kompleksowo wesprzeć Ailleron w negocjacjach kontraktowych z ING.

Czy spodziewacie się pracować nad większą liczbą tego typu transakcji w 2023 roku?

Wykorzystanie technologii chmurowej w sektorze finansowym jest szeroko rozpowszechnione na całym świecie. W Polsce postęp ten nie jest tak szybki jak w innych krajach zachodnich ze względu na specyficzne wymagania regulacyjne dotyczące tego typu wdrożeń. Jednak polska branża finansowa obserwuje obecnie coraz większe zainteresowanie wdrożeniami produktów IT opartych na chmurze. Transformacja produktów bankowych w kierunku outsourcingu w chmurze dopiero nabiera tempa, dlatego zakładamy, że w 2023 roku pojawi się więcej takich projektów.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *