Connect with us

technologia

Ulepszona funkcja Androida „W skrócie” Google Scrapped

Published

on

Android 12

obraz: Google

O godz Glance on Android przedstawia kontekstowe informacje na ekranie głównym i ekranie blokady telefonu, dzięki czemu użytkownicy mogą szybko przeglądać istotne szczegóły bez przeszukiwania aplikacji. W obecnym stanie At a Spojrzenie zawiera podstawowe informacje, takie jak aktualne warunki pogodowe i alerty kalendarza, ale wygląda na to, że Google w pewnym momencie miał znacznie bardziej ambitne cele dla tej funkcji.

Google najwyraźniej pracował nad rozszerzeniem o Rzuć okiem na integrację większej liczby aplikacji i usług oraz dostosowanie funkcji do Twojej lokalizacji i pory dnia. To objawienie pochodzi z Urząd Androida, powołując się na nienazwane „zaufane źródła”, które dostarczyły zrzuty ekranu przedstawiające zaawansowany widżet ekranu głównego i blokady ekranu At A Glance (o nazwie kodowej Smartspace). Funkcja prezentowana użytkownikom z dymkiem z sugestiami, po naciśnięciu której odsłoni się pełny interfejs, który zmieniał się dynamicznie w zależności od tego, co robiłeś i pory dnia.

W skrócie

obraz: Urząd Androida

Na przykład naciśnięcie ikony „Dobranoc” na ekranie blokady wywołałoby karty informacyjne z inteligentnym sterowaniem domem, alarmami oraz dźwiękami snu i medytacji. Jeśli byłeś w sklepie, At a Ikona spojrzenia może powiedzieć „At Whole Foods” i wyświetlić listę zakupów, kod kreskowy karty lojalnościowej i Google Pay. Kolejny zrzut ekranu pokazuje, w jaki sposób funkcja zmieniłaby kształt na stacji kolejowej, aby pokazać następne przyjeżdżające pociągi oraz czas trwania i przystanki do miejsca docelowego. Może również wyświetlać bilety cyfrowe, które mogłeś kupić w aplikacji transportu publicznego.

Po podłączeniu słuchawek O Spojrzenie wyświetli zakładkę „sugestie medialne” z polecanymi utworami, filmami z YouTube, podcastami, oraz osoby, do których można dzwonić przez WhatsApp, Messenger lub aplikację Telefon. Te karty informacyjne są wyświetlane nie tylko na ekranie głównym, ale także na ekranie blokady i zawsze na wyświetlaczu, gdy telefon jest w trybie uśpienia.

Gdyby firma Google posunęła się naprzód z tymi planami, lub gdyby zdecydowała się je ożywić, o Spojrzenie wykonałoby skok w kierunku swojego celu, jakim jest uniemożliwienie użytkownikom przekopywania się przez aplikacje lub ustawienia w celu znalezienia potrzebnych informacji w momencie, gdy ich potrzebują. Według Android Authority ta funkcja nie miała być wyłączna dla Pixela; Google planowało to udostępnić z innymi producentami telefonów z Androidem.

W skrócie

obraz: Urząd Androida

To ulepszone w Funkcja Glance najwyraźniej była opracowywana podczas cyklu rozwojowego Androida 11, ale nigdy nie przekroczyła etapu prototypowania. Nie wiemy, dlaczego firma Google zrezygnowała z tych planów, ale aby to zrealizować, trzeba było rozwiązać kilka oczywistych przeszkód technicznych. Posiadanie tak szczegółowych informacji na ekranie blokady lub zawsze na wyświetlaczu może zagrozić czyjejś prywatności i bezpieczeństwu, jeśli telefon źle się skończy. ręce. Można było dodać dodatkową warstwę uwierzytelniania biometrycznego (skanowanie odcisków palców lub rozpoznawanie twarzy), ale podważałoby to założenie funkcji „na pierwszy rzut oka”.

Następnie pojawia się kwestia wyciągnięcia właściwych informacji z właściwych źródeł. Google potrzebowałby aplikacji innych firm, aby ładnie grać i pobierać odpowiednie informacje we właściwym czasie dla użytkowników. Łatwo zobaczyć, jak ta integracja mogła stać się nieuporządkowana i wywołać publiczną reakcję.

Google podobno zrezygnowało z tego projektu, decydując się zamiast tego na włączenie pewnych funkcji do innych usług i produktów. Jednak w pewnym momencie możemy zobaczyć niektóre funkcje. 9do5Google niedawno odkryto dodatkowe w Narzędzia do przeglądania (ata store, Bedtime itp.) w ramach aktualizacji aplikacji Android System Intelligence. Niektóre z nich — pora snu, fitness i minutnik — zostały dodane na początku tego roku, a inne mają pojawić się wkrótce. Jednym z nich jest „ata store” funkcja, która była krótko pokazane w zwiastunie; wygląda podobnie do tego w porzuconym projekcie, chociaż nie ma gwarancji, że dotrze, a jeśli tak, prawdopodobnie ograniczy się do ekranu głównego.

O godz Glance odgrywa kluczową rolę w języku projektowania Material You Google, który został zaprojektowany tak, aby być dostosowanym do indywidualnych użytkowników i dostosowywać się do ich potrzeb i preferencji. Korzystam z tej funkcji na Pixelu 6 od kilku miesięcy i nie uważam jej za bardziej użyteczną niż standardowy widżet. Opcje dostosowywania są ograniczone, a wyłączenie tej funkcji nie usuwa daty zablokowanej w lewym górnym rogu ekranu. Spodziewamy się na Rzut oka na ewolucję w nadchodzących latach i miesiącach, ale może nigdy nie stać się tym, co kiedyś wyobrażał sobie Google.

READ  Kate Bishop ujawnia dla `` Marvel's Avengers '', `` Kick-Ass '' dla 4K Ultra HD i nie tylko - / Film
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.