Connect with us

Zabawa

Ukraiński film fabularny „Butterfly Vision” szeroko się sprzedaje, ponieważ reżyser Maksym Nakonechnyi zaczyna wojenny film dokumentalny (ekskluzywny) | Aktualności

Published

on

Ukraiński film fabularny „Butterfly Vision” szeroko się sprzedaje, ponieważ reżyser Maksym Nakonechnyi zaczyna wojenny film dokumentalny (ekskluzywny) |  Aktualności

Doceniony przez krytyków debiut fabularny ukraińskiego reżysera Maksyma Nakonechnyi wizja motyla osiągnął wiele znaczących sprzedaży za pośrednictwem Wild Bunch International.

Film, wstrząsający dramat o kobiecie, która wraca do domu z ukraińskiego frontu, by odkryć, że jest w ciąży, zostanie pokazany w tym tygodniu w programie In Focus Sarajewa po jego światowej premierze w Un Certain Regard w Cannes w maju.

Oferty potwierdzone przez Evę Diederix, szefa sprzedaży międzynarodowej w Wild Bunch, obejmują Francję za pośrednictwem Nour Films (premiera 12 października) i Wielką Brytanię za pośrednictwem MUBI.

Gaga wybrał film dla Japonii, a Butterfly Vision zostanie wydany w Turcji przez Bir, Bliski Wschód (Teleview) i Indonezję (Falcon). Wild Bunch pracuje również nad kontraktem z USA na film.

Dystrybucją na samej Ukrainie zajmie się Arthouse Traffic, który wyemituje film jeszcze w tym roku.

wizja motyla Następnie reżyser Nakonechnyi łączy siły z grupą czołowych ukraińskich filmowców, by stworzyć ambitny dokument. Dni, o których chciałbym zapomnieć [working title]o wydarzeniach w kraju od początku wojny.

„To [the documentary] będzie dokumentem i refleksją nad tym okresem naszej historii, który uchwyci zmiany, przez które przechodzi obecnie nasze społeczeństwo” – powiedział Nakonechnyi Ekran.

Inni zaangażowani filmowcy to Alina Gorłowa, Yelizaveta Smith i Simon Mozgovyi. Projekt realizuje firma produkcyjna Tabor.

Wstępne wsparcie pochodziło z grantu Documenting Ukraine z Instytutu Nauk o Człowieku (IWM). Filmowcy aplikują do programu grantowego FilmBOOST i badają inne potencjalne źródła finansowania w Polsce i na Słowacji. Poszukują także Ukraińskiej Akademii Filmowej, która zapewnia stypendia rozwojowe wspierane przez Netflix.

Film będzie zawierał elementy z wcześniej zapowiadanych filmów Nakonechnego Ci, którzy pustkę wypełniają wojną projekt, nad którym pracuje od początku wojny o los zwierząt w ukraińskich ogrodach zoologicznych.

READ  Jak morderstwo ojca w „horrorze” Teesside doprowadziło do bólu, gniewu i zniszczenia

Tabor ma w planach inne projekty, w tym nowy dokument Marii Stoianowej odłamki lodu, wyprodukowana przez firmę Nakonechnyi, która wzięła udział w Dniach Przemysłu Cinelink w Sarajewie. Reżyserka jest córką słynnego skatera z czasów sowieckich. Korzystając z jego archiwów VHS z lat 80. i 90., opowiada historię społeczeństwa ukraińskiego w latach po rozpadzie Związku Radzieckiego.

Projekt, obecnie w postprodukcji, został wybrany na rezydencję filmową w Sarajewie.

Również na panelu Tabora, Mariia Ponomarovas miłe panie, o „starszych cheerleaderkach” ze wschodniej Ukrainy, wznowiono zdjęcia, ale teraz z holenderskimi koproducentami Tesselem Jonkersem i Rogierem Kramerem z Dutch Mountain Film w roli głównej. Film został wstrzymany na początku tego roku po rosyjskiej inwazji, ale ostatnio kręcono zdjęcia na Mistrzostwach Europy Cheerleadingu, które odbyły się w Rydze w zeszłym miesiącu.

Jedna z bohaterek cheerleaderek mieszka obecnie w Holandii, a historia jej wygnania jest częścią dokumentu.

Kolejny projekt Tabor, projekt Eugene Jung pirackie kopie przyszłości, koprodukcja między Koreą Południową a Ukrainą będzie nadal filmowana, choć poza Ukrainą. „Mogą zdecydować później, co zrobić z częścią ukraińską” – powiedział Nakonechnyi.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *