Connect with us

Świat

Ukraina nie zakończy wojny z Rosją na polu bitwy: Zełenski

Published

on

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenskij nalegał w sobotę, że dyplomacja jest jedynym sposobem na zakończenie inwazji Rosji na jego kraj, mimo że rozmowy pokojowe wciąż się zawieszają.

„Są rzeczy, które można osiągnąć tylko przy stole negocjacyjnym” – powiedział Zełenskij w wywiadzie dla ukraińskiego kanału informacyjnego.

Ukraina do tej pory była w stanie uniemożliwić Rosji osiągnięcie jej pierwotnych celów militarnych i odparcie sił najeźdźców ze stolicy Kijowa i północnego miasta Charkowa. Walki koncentrują się obecnie we wschodnim Donbasie, okupowanym od kilku lat przez prorosyjskich separatystów. Jak skomentował w sobotę Zełenski, ton czasy Izraela zgłoszone że siły rosyjskie zniszczyły transport broni z krajów sprzymierzonych zmierzających na Ukrainę.

Zełenski podkreślił, że walki będą toczyć się w czasie, gdy poszukuje się dyplomatycznego rozwiązania i że będzie „krwawe” i „można je ostatecznie zakończyć tylko dyplomacją”. Przywódca dodał, że jego rząd zaakceptuje jedynie warunki zawieszenia broni, które są „sprawiedliwe” wobec Ukrainy.

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podkreślił w sobotę, że jedynym sposobem „ostatecznego” zakończenia konfliktu w jego kraju jest dyplomacja z Rosją. Zełenskij przemawia powyżej na konferencji prasowej w marcu.
Siergiej Supinsky / AFP przez Getty Images

Liczne rundy rozmów pokojowych między Ukrainą a Rosją utknęły w martwym punkcie po prawie trzech miesiącach konfliktu zbrojnego, a oba narody nie chcą zaakceptować warunków drugiej strony. W szczególności Ukraina zadeklarowała, że ​​nie będzie negocjować własnych roszczeń terytorialnych i suwerenności narodowej.

„Chcemy odzyskać wszystko” – podsumował w wywiadzie Zełenskij. „Rosja nie chce niczego rozdawać.

„Rozmowy między Ukrainą a Rosją na pewno będą kontynuowane. W jakim formacie nie wiem – z facylitatorami, bez nich, w szerszym gronie, na szczeblu prezydenckim”.

Selenskyj również wykorzystał wywiad jako okazję chwalić ukraińskie siły zbrojne za walkę z Rosją i twierdzili, że złamali „kręgosłup” „jednej z najsilniejszych armii na świecie”.

READ  Chiny powinny spodziewać się „ekstremalnej konkurencji” ze strony USA

„Już to zrobiliśmy” – dodał. – Nawet mentalnie. Przez kilka następnych lat nie będziesz w stanie stanąć na nogi. Ale nie zapominajmy, że wszyscy nasi żołnierze też chcą żyć.

Kontrastujące z poglądami jego następcy, byłego prezydenta Petra Poroszenki powiedział w wywiadzie w sobotę z aktualnym czasem, że Władimir Putin można sobie z tym poradzić tylko siłą.

„Putin rozumie tylko przemoc [and he] zajdzie tak daleko, jak pozwoli mu świat” – powiedział Poroszenko. „Nie możemy ustanowić precedensu dla świata – a tym bardziej dla Europy – w którym państwo może zmienić się siłą” [borders]”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.