Connect with us

Świat

Ukraina dąży do „natychmiastowego zawieszenia broni” i wycofania się Rosji w pierwszych bezpośrednich rozmowach podczas trwającej inwazji Putina

Published

on

Ukraina dąży do „natychmiastowego zawieszenia broni” i wycofania się Rosji w pierwszych bezpośrednich rozmowach podczas trwającej inwazji Putina

Kijów – Delegaci ukraińscy i rosyjscy spotkali się w poniedziałek na pierwszych bezpośrednich negocjacjach między obydwoma krajami, odkąd Rosja rozpoczęła inwazję pięć dni wcześniej. Rozmowy trwały godzinami i choć dawały nadzieję na zakończenie wojny, UkrainaPrezydent i mieszkańcy Kijowa dali jasno do zrozumienia, że ​​niewiele oczekują od dyskusji. Nawet podczas spotkania pojawiły się doniesienia o wzmożonych ostrzałach rosyjskich w miastach wschodniej Ukrainy.

Rosja nie wyjaśniła swoich celów rozmów, ale Haley Ott z CBS News poinformował, że głównymi żądaniami Ukrainy było natychmiastowe zawieszenie broni i wycofanie wszystkich rosyjskich oddziałów. Rosyjscy urzędnicy powiedzieli, że spotkanie zakończyło się wczesnym wieczorem, a odpowiednie delegacje były w drodze powrotnej do swoich stolic, aby omówić negocjacje.

Stolica Ukrainy, Kijów, w poniedziałek nadal była zdenerwowana, ale mieszkańcom pozwolono opuścić swoje domy i schrony po raz pierwszy od sobotniej nocy, kiedy lokalne władze – przygotowujące się do eskalacji rosyjskiego oblężenia miasta – poinformowały, że każdy, kto przebywa na ulicach, będzie traktowany jak wróg.

TOPSHOT KONFLIKT UKRAINA-ROSJA
Rosyjski transporter opancerzony (APC) płonie obok ciała niezidentyfikowanego żołnierza podczas walk między siłami rosyjskimi i ukraińskimi w Charkowie na wschodzie Ukrainy, 27 lutego 2022 r.

SERGEY BOBOK/AFP/Getty


Na kilka godzin przed rozpoczęciem negocjacji rosyjsko-ukraińskich w pobliżu granicy z Białorusią ukraińscy urzędnicy poinformowali, że Rosja ponownie ostrzelała duże miasta w nocy. Obrońcy powiedzieli, że Charków, drugie co do wielkości miasto na Ukrainie, znalazł się pod intensywnym ostrzałem artyleryjskim po tym, jak poprzedniego dnia siły ukraińskie odbiły je od wojsk rosyjskich.

0224-cbsn-cordes-grab.png
Wybuchy zgłoszone na Ukrainie. (24 lutego 2022)

Wiadomości CBS


W międzyczasie narosła presja na rosyjskiego przywódcę Władimira Putina, a całe Zgromadzenie Ogólne ONZ zebrało się w jednym… nadzwyczajne spotkanie kryzysowe aby omówić kryzys, dzień po tym, jak Putin powiedział, że postawi swoje siły nuklearne w stan pogotowia i nałoży sankcje od najbogatszych krajów świata w odpowiedzi na to, co określił jako „agresywne oświadczenia” NATO.

READ  Mężczyzna ucieka z australijskiej kwarantanny z prześcieradłem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *