Connect with us

Sport

UFC: Israel Adesanya będzie walczył z Janem Blachowiczem o tytuł UFC wagi półciężkiej w marcu

Published

on

Sporty

Israel Adesanya i Jan Blachowicz będą walczyć o tytuł mistrza wagi półciężkiej UFC w marcu. Zdjęcia / Getty Images

Israel Adesanya może wkrótce mieć więcej złota UFC, z datą walki z mistrzem wagi półciężkiej Janem Blachowiczem.

Rozmawiać z ESPNPrezydent UFC Dana White potwierdził, że firma zarezerwowała Adesanyę, aktualnego mistrza wagi średniej, aby przyspieszył przyrost wagi o 9 kg i rzucił wyzwanie Polakowi Blachowiczowi na UFC 259 7 marca (czasu nowozelandzkiego).

Chociaż walka została ustalona ustnie, umowy nie zostały jeszcze podpisane.

Walka ta będzie pierwszą obroną tytułu Blachowicza w wadze półciężkiej po zdobyciu wakującego pasa z Amerykaninem Dominickiem Reyesem w Abu Zabi pod koniec września ubiegłego roku. To było to samo wydarzenie, w którym Adesanya bronił swojej korony wagi średniej przeciwko Brazylijczykowi Paulo Costa. Zarówno Adesanya, jak i Blachowicz wygrywali swoje walki poprzez przerwy w drugiej rundzie.

To walka, która toczy się od jakiegoś czasu. W październiku The Herald potwierdził, że obóz Adesanyi powinien rozpocząć negocjacje dotyczące walki, ponieważ było to jedyne naprawdę dostępne wyzwanie, ponieważ Adesanya zdziesiątkowała dywizję wagi średniej. Nigerian Kiwi pokonał trzech z pięciu najlepszych zawodników średniej wagi UFC, a dwaj pozostali nie udowodnili jeszcze, że są godni tytułu po ostatnich porażkach.

„Patrząc na kategorię wagi średniej, nie ma nic” – powiedział trener Adesanyi Eugene Bareman Zwiastować w październiku.

„Potrzebujemy kolejnego wyzwania, a to dla nas oznacza wejście do 205 i walkę z Blachowiczem. To kolejne większe wyzwanie przed nami i tym, czego chcemy”.

Walka z Blachowiczem nie będzie pierwszą awansem Adesanyi w kategorii wagowej podczas swojej zawodowej kariery w sztukach walki. 31-latek walczył w wadze ciężkiej w kickboxingu i zdobył tytuł króla na ringu w kategorii wagowej w 2015 roku.

Tylko siedmiu zawodników w historii UFC było mistrzami wielu dywizji. cztery z nich są w tym samym czasie.

Irlandzka supergwiazda Conor McGregor została pierwszym jednoczesnym mistrzem w dwóch wadze, który krótko zdobył tytuły wagi piórkowej i wagi lekkiej w 2016 roku. Amerykanin Daniel Cormier posiadał tytuły w wadze półciężkiej i ciężkiej w 2018 roku, jego rodak Henry Cejudo przed przejściem na emeryturę w 2020 roku zdobył tytuły w wadze muszej i koguciej, a Brazylijka Amanda Nunes jest mistrzynią wagi piórkowej i koguciej kobiet.

Nunes zaryzykuje swój tytuł wagi piórkowej przeciwko Australijczyk Megan Anderson w tej samej imprezie, w której spotykają się Adesanya i Blachowicz.

READ  Polska - Ukraina: Jerzy Brzęczek ostro po trawie na Stadionie Śląskim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *