Świątek wygrywa Adelaide International

Polska Iga Świątek w prostych zdaniach pokonała Belindę Bencic, by wygrać Adelaide International.

Świątek triumfowała 6: 2 i 6: 2 na Memorial Drive w sobotę wieczorem i zdobyła swój drugi tytuł w karierze po zwycięstwie na French Open w zeszłym roku.

Dominujący finał 19-latki zakończył znakomity turniej, w którym nie przegrała seta – w pięciu meczach przegrała tylko 22 mecze.

Świątek wykorzystała rozpęd w środku pierwszego seta: 3: 2 złamała serwis Bencica, gdy szwajcarska drużyna nr 12 trzykrotnie popełniła podwójny błąd.

Światek nr 18 Świątek zagrał i ponownie przełamał Bencica, który zdobył pierwszego seta w 35 minut.

W drugiej zwrotce Świątek ponownie wykonał decydującą przewagę w połowie, przerywając podanie Bencica w czwartej grze, dając prowadzenie 3: 1.

Stamtąd córka byłego polskiego wioślarza olimpijskiego Tomasza Świątka, która brała udział w igrzyskach w 1988 roku w Seulu, bez problemu pokonała Bencica, który przegrał siedem z jedenastu finałów w swojej karierze.

W poprzednim podwójnym finale Chilijka Alexa Guarachi Mathison i Amerykanka Desirae Krawczyk pokonali Brazylijkę Luisę Stefani i Amerykankę Hayley Carter.

Trzecie miejsce Mathison i Krawczyk triumfowali w decydującym super tiebreaku z 6-7 (4-7) 6-4 i 10-3.

READ  Iga Świątek i Coco Gauff trafiły do ​​tej samej grupy na WTA Finals | wiadomości tenisowe