Connect with us

Nauka

„Ludzie bawią się, próbując to wymówić”, były szef kuchni Scran & Scallie opowiada nam o swoim zamkniętym biznesie dla dziewcząt, Ptasie Mleczko

Published

on

Eddie Janusz przywiózł do stolicy ten polski prezent

Namiot Eddiego w Policji Leith Walk
Namiot Eddiego w Policji Leith Walk

„To przekłada się na ptasie mleko i jest wymawiane jako p-tah-shea mleh-ch-koh” – mówi 41-letni Eddie Janusz w odniesieniu do swojej nowej firmy, Ptasie mleczko.

Powstała pod koniec ubiegłego roku, kiedy zastępca szefa Edynburga, który wcześniej pracował w Tom Kitchin’s Scran & Scallie, Tower Restaurant i Fingal, był „u siebie w domu i chętny do kreatywności i gotowania”.

Zapisz się do naszego codziennego biuletynu

Biuletyn i wyciąć hałas

Od tego czasu klienci rozpowszechnili dość nietypowe cukierki, które można kupić w Leith Walk Police Box.

Według Eddiego, pochodzącego z Polski, ptasie mleczko jest znane w jego ojczyźnie. (Istnieje fantastyczna opowieść ludowa, która wyjaśnia jej imię, w której księżniczka prosi księcia, aby przyniósł jej niemożliwy prezent z ptasiego mleka). Nie mógł go znaleźć w Szkocji, więc stworzył własny, jako smak domu dla Polonii, a także coś nowego dla tych, którzy nigdy tego nie próbowali.

Wymagało to pewnych eksperymentów, ponieważ Eddie nie był w stanie znaleźć prawdziwie autentycznego przepisu na ten suflet mleczny w czekoladzie.

Teraz przygotowuje fabrykę smaków Willy’ego Wonki, w tym stalówki kakaowe i gorzkiej czekolady, cytrynę, pralinę z orzechów laskowych (jego ulubioną), ciastka z kremem, maliny i nie tylko. Eddie robi prawie wszystkie składniki od podstaw, w tym syropy owocowe i czekoladki.

Nie zawierają żelatyny ani glutenu i używają czekolady pochodzenia etycznego. Trzymają schtum na innych dodatkach.

Mleko ptasie

„Nie możemy powiedzieć!” – mówi Eddie. „Możemy powiedzieć, że jest wykonany z naturalnych i całych składników oraz produktów od lokalnych dostawców. Świetnie wspieramy lokalne firmy ”.

Ciągle opracowywane są nowe smaki, ale następnym krokiem było stworzenie odpowiedniej odmiany dla diet roślinnych.

„Nasze wegańskie ptasie mleczko jest, o ile nam wiadomo, pierwszym tego typu” – mówi Eddie. „To długi czas rozwoju. Nie możemy się doczekać premiery w marcu ”.

Jesteśmy pewni, że będzie tak samo popularny jak reszta linii.

Wygląda na to, że ludzie chcą poprosić o coś innego, nawet jeśli ich wymowa jest skomplikowana. (Przez lata staraliśmy się powiedzieć komosę ryżową, ale to nie powstrzymało nas przed jej zakupem).

„Kiedy sprzedawaliśmy po raz pierwszy, nikt nie wiedział, co to jest, nie mówiąc już o wymowie” – mówi Eddie. „Ludzie dobrze się bawili, próbując powiedzieć ptasie mleczko i śmiało mogę powiedzieć, że ci, którzy nie chcieli tego spróbować, chcieli więcej. Polonia, która zna tę ucztę, powiedziała, że ​​to kolejny poziom i kupuje ją w prezencie. Byliśmy dotykani i dotykani ”.

Szybko się kończą. Wynika to częściowo z tego, jak wyjaśnia Eddie, przestrzeń targowa pod gołym niebem jest cenna, a nowe i stare firmy walczą o miejsce. Rynki się zmniejszyły, ale popyt wzrósł. Jednak sukces przypisuje również poczuciu wspólnoty, które podkreślało miniony rok.

„Mieszkamy w Leith, które ma swoje poczucie wspólnoty” – mówi. „Dla nas blokada uwydatniła znaczenie lokalnych firm ze względu na różnorodność, jakość i społeczność, jaką wnoszą do naszego miejsca zamieszkania. To piękna rzecz ”.

Zamów przez ich stronę internetową www.ptasiemleczko.co.uk bezpłatną dostawę lub kliknij i odbierz w skrzynce policyjnej Leith Walk, zobacz Instagram

Wiadomość od Redakcji:

Dziękuję za przeczytanie tego artykułu. Jesteśmy bardziej niż kiedykolwiek zależni od Twojego wsparcia, ponieważ zmiana nawyków konsumenckich spowodowana koronawirusem wpływa na naszych reklamodawców.

Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś, rozważ wsparcie naszego niezawodnego i sprawdzonego dziennikarstwa, zatrudniając podpis cyfrowy.

READ  Victor Glover tworzy historię na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *