Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Uderzył swoją byłą żonę i groził jej. Słyszał zarzuty

Published

on

Jak wynika z komunikatu PK, Bartłomiej C. został w piątek zatrzymany przez Prokuraturę Rejonową w Brzesku (woj. Małopolskie) na wniosek Prokuratury Krajowej.

W sobotę mężczyźnie przedstawiono zarzuty rzeczowe. 157 ust. 2 (uszkodzenie ciała) i art. 190 ust. 1 (groźby karne). Do incydentu doszło tydzień wcześniej, 5 września. Podejrzany wcześniej zarządził zakaz zbliżania się do ofiary.

Prawdziwy strach przed popełnieniem większej liczby przestępstw

Prokurator zwrócił się również do sądu o wystąpienie do Bartłomieja C. o podjęcie działań zapobiegawczych w postaci tymczasowego aresztowania. Żądanie to było uzasadnione – jak zapowiadała prokuratura – realnym strachem przed popełnieniem dalszych przestępstw na szkodę byłej żony, w tym także tych zagrażających jej zdrowiu i życiu.

ZOBACZ: 12-letni chłopiec uderzył i udusił kolegę w szkole, a inny uczeń to nagrał. Policja zajęła się sprawą

Według PK postępowanie to połączone było z kolejnym postępowaniem przygotowawczym wobec Bartłomieja C., który również był podejrzany o rabunek na szkodę członka rodziny jego byłej żony i odbył się 26 czerwca 2020 r. Naruszyło to sądowy zakaz zbliżania się i włamywania do jego żony i członków rodziny. Miejsce zamieszkania.

W tej sprawie na sprawcę nałożono jedynie środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego i zakazu zbliżania się do ofiary oraz gwarancji finansowej w wysokości 3000 zł.

Wcześniej molestował i groził

Podejrzanym jest osoba, przeciwko której prokuratura złożyła wcześniej dwa zarzuty w Sądzie Rejonowym w Brzesku. W jednym z toczących się postępowań sądowych Bartholomäus C. zostaje oskarżony o molestowanie swojej byłej żony, włamanie do jej mieszkania i kradzież jej dokumentów. W drugiej sprawie prokurator zarzucił mu, że grozi kryminalnie jego byłej żonie i członkom jej rodziny oraz wyrządza krzywdę ojcu jego byłej żony. Za te czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

READ  Junior Eurovision 2022 Recenzje: Polska – escYOUnited

Interwencja Ziobry

W komunikacie Prokuratury Krajowej w sobotę stwierdzono również, że Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro zarządził wszczęcie postępowania wyjaśniającego ze względu na wątpliwości co do powolności i prawidłowości decyzji podejmowanych przez Prokuraturę Rejonową w Brzesku w toku postępowania. W jej trakcie, jak czytamy, ustala się, czy w prowadzonym postępowaniu nie doszło do błędów proceduralnych lub nieprzestrzegania obowiązków służbowych, co skutkowało przebywaniem sprawcy na wolności i eskalacją jego działalności przestępczej wobec byłej żony i członków jej rodziny. .

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *