Connect with us

Świat

Uczennice z Chibok wypuszczone w Nigerii siedem lat po porwaniu Boko Harama, mówi gubernator | Boko Haram

Published

on

Porwana dziewczyna z nigeryjskiego miasta Chibok została wypuszczona siedem lat później i połączyła się z rodzicami Boko Haram Bojownicy porwali ją i ponad 200 jej kolegów z klasy, powiedział w sobotę gubernator stanu Borno.

Atak na szkołę w północno-wschodnim mieście pewnego wieczoru w kwietniu 2014 r. wywołał międzynarodowe oburzenie i kampanię wirusową w mediach społecznościowych z hashtagiem #bringbackourgirls.

Gubernator Babagana Zulum powiedział, że dziewczyna i ktoś, kogo poślubiła w niewoli, poddali się wojsku 10 dni temu. Zulum powiedział, że urzędnicy państwowi wykorzystali ten czas, aby ją zidentyfikować i skontaktować się z jej rodzicami.

Około 270 dziewcząt zostało pierwotnie porwanych przez grupę islamistów, ale w 2017 r. po mediacji zwolniono ich 82, a 24 zostały zwolnione lub odnalezione. Kilka innych uciekło lub zostało uratowanych, ale około 113 dziewcząt jest nadal przetrzymywanych przez grupę bojowników.

Zulum powiedziała, że ​​ponowne zjednoczenie dziewczynki z jej krewnymi wzbudziło nadzieję, że zostaną odnalezione inne osoby, które wciąż są w niewoli. Powiedział, że dziewczyna otrzymuje opiekę psychologiczną i medyczną w ramach rządowego programu rehabilitacyjnego.

Boko Haram po raz pierwszy dokonał masowych porwań w szkołach Nigeria, podobnie jak jego późniejszy odłam, Państwo Islamskie, w prowincji Afryki Zachodniej, ale teraz taktyka została przyjęta przez gangi przestępcze porywające dzieci w wieku szkolnym dla okupu.

W ostatnim zamachu w zeszłym miesiącu bandyci porwali dzieci ze szkoły z internatem w stanie Kaduna, dziesiątą masową wycieczkę szkolną w północnej Nigerii od grudnia, podczas której porwano ponad 1000 uczniów.

READ  Filipiński minister spraw zagranicznych apeluje do Chin, by wyciągnęły do ​​cholery spór na Morzu Południowochińskim
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.