Connect with us

technologia

Tzu Chi reaguje na rozwijający się ukraiński kryzys uchodźczy

Published

on

Tzu Chi reaguje na rozwijający się ukraiński kryzys uchodźczy

z dala 1 marcaokoło 660 000 mieszkańców uciekło do sąsiednich krajów. Dotychczas, Ukraina Ministerstwo Zdrowia podaje, że zginęło ponad 350 cywilów, w tym 14 dzieci. Mistrz Dharmy Cheng Yen, założyciel Tzu Chi, obserwował rozwijające się wydarzenia i wyjaśniał los uchodźców wolontariuszom Tzu Chi na całym świecie 28 lutego:

„Kiedy widzisz, jak uciekają – niektórzy niosą małe dzieci na plecach i trzymają je, starsze trzymają mniejsze – duże rodziny uciekają masowo. Nie wiemy, jaki jest ich cel”.

Obecnie Mistrz Dharmy w Centrali Global Tzu Chi Foundation w Jing Si Tajwan recytuj część świętej Sutry Lotosu zwaną Rozdziałem Uniwersalnej Bramy o Bodhisattwie Awalokiteśwary. Uważa się, że przynosi światu pokój i harmonię. Niemniej jednak mistrz Cheng Yen zaprosił globalną społeczność do ofiarowania dobrej woli i błogosławieństwa tym, którzy cierpią z powodu tego kryzysu:

„Tylko wtedy, gdy serce jest spokojne i spokojne, można stłumić tę spowodowaną przez człowieka katastrofę”.

W tym samym czasie wolontariusze Tzu Chi Europa nawiązały kontakt z lokalnymi agencjami i partnerami wzdłuż granicy polsko-ukraińskiej. Obecnie szacuje się, że ponad połowa zidentyfikowanych uchodźców dostała się do kraju Polska. W świetle tej wielkiej potrzeby planujemy darowizny w postaci pomocy humanitarnej, która zapewnia natychmiastowy komfort fizyczny, w tym między innymi w nagłych wypadkach, medycznych, ekologicznych kocach w technologii DA.AI i żywności.

Przypominając wcześniejsze wsparcie Tzu Chi dla przesiedleńców, Powen Yen, dyrektor generalny Fundacji Charytatywnej Tzu Chi, zauważył, że kryzys uchodźczy Syria a ostatnio Afganistan. W obu przypadkach, gdy zbliżało się wielkie niebezpieczeństwo, Tzu Chi w miarę możliwości wysyłał pomoc humanitarną, aby pocieszyć tych, którzy szukają bezpieczeństwa i schronienia.

READ  Zapowiedziano nowe tytuły QUByte Classics na PS4, Xbox One i Switch - Glover, Iron Commando, Brave Battle Saga, więcej

Chociaż trudno jest przewidzieć, co będzie dalej, wolontariusze Tzu Chi nadal monitorują sytuację i odpowiednio oceniają swoją pomoc humanitarną. Niezależnie od tego, Tzu Chi Stany Zjednoczone Ameryki wzywa społeczeństwo do przekazywania darowizn na naszą zbiórkę pieniędzy „Miłość i współczucie dla UkrainaDarowizny wspierają wspomniane wyżej środki pomocy, ale także wysyłają jasny komunikat do osób poszukujących ochrony: nie jesteś sam w obliczu kryzysu.

Darowizny przyjmowane są w następujący sposób:

o nas
ten Buddyjska Fundacja Tzu Chi to globalna organizacja humanitarna non-profit założona w 1966 roku przez buddyjską zakonnicę o imieniu Mistrz Dharmy Cheng Yen Tajwan. Jego misje w medycynie, dobroczynności, edukacji i kulturze humanistycznej pomogły 127 krajom i dalej. 1989, Tzu Chi Stany Zjednoczone Ameryki została założona i obecnie posiada 62 biura w USA. Serce Tzu Chi jest w jego nazwie: „tzu” po chińsku oznacza współczucie, a „chi” oznacza ulgę.

Kontakt z mediami: [email protected]

ŹRÓDŁO TZU CHI

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *