Connect with us

Zabawa

Trzy rzeczy, które powinieneś wiedzieć o finale Wimbledonu Matteo Berrettinim przed starciem Djokovic – The New Indian Express

Published

on

Przez AFP

LONDYN: Matteo Berrettini jest pierwszym Włochem, który dotarł do indywidualnego finału Wimbledonu i zmierzy się z broniącym tytułu Novakiem Djokoviciem w flagowym wydarzeniu w niedzielę.

AFP Sport podkreśla trzy rzeczy dotyczące 25-letniego Włocha:

Kochać wszystkich

– Berrettini przyznaje, że jest znacznie bardziej zestresowany oglądając mecze swojej dziewczyny Ajli Tomljanovic – “bardzo mi się pocą ręce” – niż gdy jest pochłonięty własnymi.

Tomljanovic będzie zestresowana w niedzielę, widząc, jak jej chłopak próbuje zostać pierwszym Włochem, który został mistrzem Wimbledonu od dwóch lat.

Berrettini wykorzystał czas spędzony razem podczas blokady koronawirusa, aby nauczyć Tomljanovic gotować niektóre z jej ulubionych potraw, w tym makaron z czosnkiem i chili.

Jednak to Tomljanovic wybrał serię Netflix, która nie była powszechnie popularna wśród włoskich fanów filmu.

Berrettini mówi, że on i 28-letni, urodzony w Chorwacji, naturalizowany Australijczyk Tomljanovic rozmawiają po angielsku, chyba że się kłócą, a on wraca do włoskiego.

„Jesteśmy dwojgiem spokojnych ludzi, łączy nas dwie pasje: filmy i psy” – powiedział.

Jego wpływowi rodzice, ojciec Luca i matka Claudia, od początku dali temu związkowi swoją aprobatę.

„Nie jesteśmy w to zaangażowani; jeśli on jest szczęśliwy, my też jesteśmy szczęśliwi” – ​​powiedziała Claudia.

Rodzina – pierwsza wśród równych dla Berrettiniego

– Jak wielu Włochów, rodzina Berrettiniego jest przede wszystkim bliska ich sercom.

Zirytowani Luca, Claudia i jego młodszy brat Jacopo byli obecni na korcie centralnym, by oglądać jego półfinałowe zwycięstwo nad Hubertem Hurkaczem.

Jacopo – którego niesforna blond czupryna kontrastuje ze starannie przystrzyżonymi ciemnymi włosami jego brata – odegrał kluczową rolę w tenisowej podróży Berrettiniego.

Od czasu do czasu są podwójnymi partnerami, ale gdy dorastali, grali tak, jakby byli dawni, lub mieli świetnych graczy, aby dodać dramaturgii swojej grze.

READ  Jeff Bridges ma raka. Prowadzi dziennik o walce z chorobą

„Są bardzo blisko” – powiedziała Claudia w 2019 roku o związku braci.

„Jako nastolatek Matteo był bardzo wrażliwy i troszczył się o swojego brata. Zaopiekował się nim”.

Jacopo, który był o trzy lata młodszy od niego, przekonał Berrettiniego, by zrezygnował z judo i zaczął grać w tenisa.

– Nigdy ich nie zmuszaliśmy – powiedział Luca. „Matteo zrezygnował z tenisa na dwa lata, kiedy grał także w judo i pływanie, a Jacopo przekonał go, by znów wziął rakietę”.

Berrettini mówi, że tenis jest w DNA rodziny – jego dziadkowie nadal grają – i nic nie sprawiało mu większej radości niż wtedy, gdy jego rodzice byli w tym roku w Belgradzie, kiedy wygrał Serb Open.

„To dla mojej rodziny” – powiedział w poście na Instagramie.

„Pierwsze moje zawodowe zwycięstwo, które widziałeś na żywo. To zaszczyt grać przed ludźmi, którzy tak wiele dla mnie poświęcili.

Hemingway, Eminem i Leone – człowiek o różnych gustach

– Berrettini jest fanem Fiorentiny, choć przyznaje, że nie wie zbyt wiele o piłce nożnej.

Jest zapalonym czytelnikiem – jego ulubioną książką jest Komu bije dzwon Ernesta Hemingwaya, choć jest też fanem Charlesa Bukowskiego.

Kocha też kino, od Stanleya Kubricka przez włoskiego reżysera i mistrza „spaghetti westernu” Sergio Leone po Quentina Tarantino.

Chociaż lubi słuchać różnorodnej muzyki, jego ulubionym jest amerykański raper Eminem.

Gdyby tenis nie był tak żyznym gruntem, Berrettini chciał zostać biologiem, mimo że historia była jego ulubionym przedmiotem w szkole – pasował do człowieka, który przeszedł do historii włoskiego tenisa.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *