Connect with us

Świat

Trzęsienie ziemi na Tajwanie: „Roger”, nadmiernie zabawny pies, który zawiódł akademię policyjną, staje się gwiazdą akcji niesienia pomocy po trzęsieniu ziemi

Published

on

Trzęsienie ziemi na Tajwanie: „Roger”, nadmiernie zabawny pies, który zawiódł akademię policyjną, staje się gwiazdą akcji niesienia pomocy po trzęsieniu ziemi

Straż Pożarna w Kaohsiung

Roger bierze udział w akcji poszukiwawczej po silnym trzęsieniu ziemi na Tajwanie.


Tajpej, Tajwan
CNN

Labrador retriever, któremu nie udało się zostać psem do węszenia narkotyków, ponieważ był zbyt przyjacielski i zabawny, podbił serca wszystkich Tajwan za odkrycie dokonane po zeszłotygodniowym trzęsieniu ziemi o magnitudzie 7,4 w skali Richtera.

Psy ratownicze odgrywają kluczową rolę w odnajdywaniu osieroconych ludzi i ciał, a po śmiertelnym trzęsieniu ziemi, które miało miejsce w ubiegłą środę, władze Tajwanu szybko wysłały zespoły wykwalifikowanych psów.

The Drżeć Najgwałtowniejsze osuwisko od 25 lat, które nawiedziło nierówne wschodnie wybrzeże wyspy, spowodowało śmiertelne osuwiska w malowniczym parku narodowym i spowodowało częściowe zawalenie się kilku budynków.

Według władz i lokalnych mediów 8-letni Roger był jednym z psów użytych do poszukiwania ciała jednej z 13 osób, które zginęły w trzęsieniu ziemi.

Według oficjalnej tajwańskiej Central News Agency (CNA) on i jego opiekunowie udali się na szlak Shakadang w mocno zniszczonym Parku Narodowym Taroko i znaleźli ciało zaginionej 21-letniej kobiety.

Podczas gdy inne psy odgrywały podobne role i były przedstawiane mediom, Roger poruszył wyobraźnię wyspy – po części ze względu na historię porażek na początku kariery.

Straż Pożarna w Kaohsiung

Roger, tutaj jako szczeniak, przytula się do swoich zabawek.

Roger urodził się w ośrodku szkoleniowym dla psów do wykrywania narkotyków. Jednak zamiłowanie do zabawy, jedzenia i ludzi przytłoczyło go i wpłynęło na jego zdolność skupiania uwagi i reagowania na polecenia trenerów – podało CNA.

W rezultacie Rogerowi nie udało się zostać detektywem narkotykowym.

Ale jego żywiołowa osobowość i inteligencja uczyniły go znacznie lepszym kandydatem do wybranej wówczas kariery psa ratowniczego.

To podekscytowanie było widoczne podczas wywiadu medialnego ze swoim opiekunem, kiedy Roger rzucił się na mikrofon reportera, machając ogonem.

READ  Były żołnierz amerykańskiej piechoty morskiej mógł zostać „zwabiony” z Chin przed aresztowaniem, mówi prawnik

Straż Pożarna w Kaohsiung

Roger bawi się swoimi zabawkami na trawie.

Chen Chih-san, kapitan oddziału psów ratowniczych straży pożarnej w Kaohsiung, powiedział reporterom, że Roger został przeniesiony do szkoły ratowniczej, gdy miał rok.

„Nie twierdzę, że nie był dobry ani że nie dogadywał się z innymi. Jednak wymogiem wobec psów wykrywających narkotyki jest to, że nie mogą być zbyt niespokojne i niezależne” – powiedział Chen.

„Ale (tych cech) oczekujemy od psów ratowniczych”.

Psy zapewniły tak potrzebną pomoc tajwańskim mediom społecznościowym po trzęsieniu ziemi.

„Brawo, bohaterowie i mali bohaterowie” – napisała jedna z osób. Inny powiedział: „Roger jest dumą Tajwanu”.

Roger jest teraz czymś w rodzaju weterana trzęsienia ziemi. CNA powiedział, że w swojej karierze brał udział w siedmiu operacjach, w tym w początkowej misji po śmiercionośnym trzęsieniu o sile 6,4 w skali Richtera, które nawiedziło ten sam region w 2018 roku.

Według władz miasta Kaohsiung Roger uzyskał certyfikat Międzynarodowej Organizacji Psów Ratunkowych w 2022 r., a ostatnią nagrodę przyznano tajwańskiemu psu ratowniczemu w 2019 r.

Jednak Rogerowi zbliża się emerytura, ponieważ straż pożarna w Kaohsiung wysyła psy ratownicze do odpowiednich domów, gdy ukończą dziewięć lat, twierdzi CNA, cytując Chena.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *