Connect with us

Świat

Trump nakazuje przełożenie militarne, aby przyspieszyć współpracę izraelsko-arabską przeciwko Iranowi

Published

on

Prezydent Trump nakazał rozszerzenie amerykańskiego dowództwa wojskowego na Bliskim Wschodzie o Izrael. Jest to krótkoterminowa restrukturyzacja amerykańskiej struktury obronnej, za którą ugrupowania pro-izraelskie od dawna opowiadały się, aby promować współpracę przeciwko Iranowi, poinformowali w czwartek przedstawiciele USA.

Posunięcie to oznacza, że ​​Centralne Dowództwo Stanów Zjednoczonych nadzorowałoby amerykańską politykę wojskową, która obejmuje zarówno Izrael, jak i narody arabskie. Jest to odejście od dziesięcioletniej struktury dowództwa wojskowego Stanów Zjednoczonych, która została wprowadzona ze względu na surowość między Izraelem a niektórymi arabskimi sojusznikami Pentagonu.

To najnowszy w jednym Zestaw działań do zarządzania Trumpem Joe Biden odziedziczy prezydenta elekta, aby pomóc w kształtowaniu programu bezpieczeństwa narodowego. Zmiana została niedawno zamówiona przez pana Trumpa, ale nie została jeszcze opublikowana. Tymczasowy urzędnik Biden odmówił komentarza na temat posunięcia.

Odpowiedzialność wojskowa Stanów Zjednoczonych za Izrael od dawna została przekazana europejskiemu dowództwu. Umowa ta umożliwiła amerykańskim generałom na Bliskim Wschodzie interakcję z państwami arabskimi bez bliskich powiązań z Izraelem, który w tamtym czasie był postrzegany jako przeciwnik w świecie arabskim.

Po tym Akordy Abrahama Doprowadziło to do normalizacji stosunków Izraela ze Zjednoczonymi Emiratami Arabskimi i Bahrajnem. Grupy proizraelskie zintensyfikowały swoje wysiłki, aby zapewnić, że Dowództwo Centralne przejmie odpowiedzialność za operacje wojskowe i zaangażuje Izrael w celu promowania ściślejszej współpracy między Izraelem a jego arabskimi sąsiadami.

READ  Koronawirus. Kolumbia to kolejny kraj z milionem osób zarażonych COVID-19
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *