Connect with us

Świat

Trooping the Color – Księżna Kate: Katarzyna, księżna Walii, uczestniczy w przyjęciu urodzinowym króla

Published

on

Trooping the Color – Księżna Kate: Katarzyna, księżna Walii, uczestniczy w przyjęciu urodzinowym króla

Matt Porteous/Pałac Kensington

Katarzyna, księżna Walii, opublikowała nowe zdjęcie i poinformowała o aktualnym stanie swojego zdrowia.


Londyn
CNN

Katarzyna, księżna Walii, weźmie udział w Wojska kolorowe Weźmie udział w sobotnich uroczystościach – oficjalnej paradzie urodzin króla. Będzie to jej pierwsze publiczne wystąpienie od czasu, gdy ogłosiła diagnozę raka.

Księżna Walii – znana również jako Kate – będzie oglądać resztę parady w pobliżu swojej rodziny i oczekuje się, że dołączy do innych królowych na balkonie.

Jest to znaczący moment w powrocie księżniczki do zdrowia i jest to jej pierwsze publiczne wystąpienie od Świąt Bożego Narodzenia – na kilka tygodni przed zdiagnozowaniem u niej raka.

W piątek Kate poinformowała o aktualnym stanie swojego stanu zdrowia, stwierdzając, że poczyniła „duże postępy” w powrocie do zdrowia. Powiedziała jednak, że spodziewa się, że leczenie potrwa jeszcze kilka miesięcy i „nie jest jeszcze ostateczna”.

Również król Karol III. bierze udział, mimo że jest w trakcie leczenia nowotworu.

Trooping the Color to wielkie widowisko wojskowe, podczas którego 1400 oficerów i żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni maszeruje ulicami Londynu od Pałacu Buckingham do Horse Guard’s Parade, a wzdłuż trasy gromadzą się tłumy.

Wydarzenie to jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu królewskim i tradycją, która od ponad 260 lat obchodzi oficjalne urodziny brytyjskiego władcy. Jednak faktyczne urodziny Charlesa przypadają na listopad.

Od XVIII wieku brytyjscy królowie i królowe podwoili swoje uroczystości, organizując zarówno publiczne uroczystości – oficjalne urodziny – jak i bardziej prywatne wydarzenie w tym samym dniu.

Uważa się, że tradycja ta zaczęła się od imprezującego króla Jerzego II w 1748 roku. Podobnie jak Karol III. George urodził się w listopadzie, w czasie, gdy pogoda w Wielkiej Brytanii często nie była idealna.

READ  Walcz w Górskim Karabachu. Premier Armenii wzywa do potępienia Azerbejdżanu i Turcji

Po widowisku parada wraca do pałacu, gdzie władca i członkowie jego rodziny tradycyjnie gromadzą się na słynnym balkonie, aby powitać wiwatujące tłumy życzliwych osób poniżej.

OTRZYMAJ NASZ BEZPŁATNY NEWSLETTER ROYAL

Jednak w przeciwieństwie do swojej inauguracyjnej procesji w zeszłym roku, król Karol weźmie udział w ceremonii w powozie, a nie na koniu.

W tym roku wydarzenie zostało zmienione, ponieważ 75-latek kontynuuje leczenie nieokreślonej formy raka.

Lekarze byli zachwyceni jego postępami i pozwolili mu na to Wznowienie funkcji publicznych w kwietniu, ale każde powierzone mu zadanie jest sprawdzane i w razie potrzeby korygowane.

Podczas sobotnich wydarzeń będzie paradował ze swoimi żołnierzami w powozie Ascot Landau obok królowej Camilli.

Trzej żołnierze armii brytyjskiej Konie biegające po Londynie w kwietniu wrócili do służby i oczekuje się, że wezmą udział w paradzie urodzinowej, która odbędzie się w ten weekend. Według armii dwa pozostałe konie „cieszą się wakacjami w Chilterns” i we właściwym czasie powrócą do służby.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *