Connect with us

Świat

Trasa i harmonogram huraganu Lee: Meteorolodzy przewidują, kiedy i gdzie uderzy burza

Published

on

Trasa i harmonogram huraganu Lee: Meteorolodzy przewidują, kiedy i gdzie uderzy burza

Huragan Lee przemieszcza się dalej na północ ścieżką, która prawdopodobnie zagrozi wybrzeżom Nowej Anglii w ten weekend. W czwartek osłabło i przeszło w burzę kategorii 1. Na obszarach przybrzeżnych stanu Maine, Massachusetts, New Hampshire i wschodniej Kanady obowiązują ostrzeżenia i ostrzeżenia.

Skutki Lee były już odczuwalne na południowo-wschodnim wybrzeżu Stanów Zjednoczonych, a prognostycy twierdzili, że Lee będzie odczuwalny w postaci „niebezpiecznych fal i fal”. Prąd zgrywania Warunki” na plażach zachodniego Atlantyku przez cały tydzień.

W miarę upływu czasu Lee szybko stawał się coraz bardziej intensywny Bardzo ciepła woda Oceanu Atlantyckiego Pod koniec zeszłego tygodnia bardzo obrzękł Kategoria 5 Huragan przed zmniejszeniem prędkości wiatru.

Dokąd zmierza huragan Lee?

Według National Hurricane Center, według stanu na godzinę 17:00 czasu wschodniego w piątek Lee był burzą kategorii 1 z maksymalnym utrzymującym się wiatrem o prędkości 80 mil na godzinę.

Wiatry o sile huraganu rozciągały się na odległość do 185 km od centrum Lee, a wiatry o sile burzy tropikalnej sięgały do ​​545 mil od centrum. Według centrum huraganu centrum burzy znajdowało się około 490 mil na południowy wschód od Nantucket w stanie Massachusetts i około 790 mil na południowy zachód od Halifax w Nowej Szkocji. Lee poruszał się na północ z prędkością 20 mil na godzinę.

Mapa sporządzona przez National Hurricane Center pokazuje prawdopodobny kierunek centrum huraganu Lee na godzinę 17:00 czasu wschodniego 15 września 2023 r.

Narodowe Centrum Huraganów


„Zgodnie z prognozą” – przewidywało w piątek centrum huraganu – „w sobotę centrum Lee przesunie się dalej od Bermudów i zbliży się do wybrzeży Nowej Anglii i Atlantyku w Kanadzie. Oczekuje się, że Lee skręci następnie w kierunku północno-północno-wschodniego i północno-wschodniego i przepłynie przez Atlantyk w Kanadzie w sobotę wieczorem i niedzielę.

„Oczekuje się, że Lee będzie bardzo dużą i niebezpieczną burzą, gdy dotrze do wschodniej Nowej Anglii i Atlantyku Kanady”.

W części wschodniej Kanady obowiązuje ostrzeżenie przed huraganem.

Ostrzeżenie przed burzą tropikalną wydano od Westport w stanie Massachusetts, na północ do granicy amerykańsko-kanadyjskiej, a także od Martha’s Vineyard w Nantucket i części wschodniej Kanady. Dla części wschodniej Kanady wydano ostrzeżenie przed burzą tropikalną.

Gdzie huragan Lee dotrze na ląd?

Według centrum huraganu Lee ma dotrzeć na ląd we wschodniej Kanadzie w sobotę.

O sprawie poinformowała stacja CBS Boston Oczekuje się, że Center Lee minie w sobotę rano około 250 mil na wschód od Przylądka Zewnętrznego, prawdopodobnie jako minimalny huragan kategorii 1, który stanie się burzą pozatropikalną typu północno-wschodniego.

„Pewność prognozy co do ostatecznego przebiegu i skutków huraganu Lee znacznie wzrosła dzisiaj” – podała stacja.

Prezydent Biden wydał oświadczenie o stanie nadzwyczajnym dla stanu Maine pod koniec czwartku, przed przybyciem Lee, uwalniając zasoby Federalnej Agencji Zarządzania Kryzysowego „w celu koordynowania wszystkich wysiłków związanych z pomocą w przypadku klęsk żywiołowych”.

Czy huragan Lee uderzy w Massachusetts?

Oczekuje się, że Lee przemieści się wzdłuż wybrzeża Massachusetts, nie docierając do stanu, ale obszary przybrzeżne odczują skutki burzy.

„Jeśli mieszkasz na przylądku Massachusetts lub Maine, miej oko na Lee, gdy zacznie się weekend” – powiedział we wtorek meteorolog Weather Channel Stephane Abrams w „CBS Mornings”.

„Dokładne położenie burzy i zasięg jej oddziaływania w całych Stanach Zjednoczonych zostaną określone częściowo przez wysokie ciśnienie na wschodzie i niskie ciśnienie na zachodzie” – dodała. „Jeśli Lee dotrze na ląd dalej na zachód, możemy spodziewać się silniejszych wiatrów, silniejszych opadów, większych fal i powodzi na wybrzeżu. Jeśli przesunie się dalej na wschód, skutki będą mniej intensywne”.

Donosi CBS Boston Pierwsze pasma deszczu mogą pojawić się wokół wysp i Cape Cod około zachodu słońca w piątek, przy czym najintensywniejsze i najcięższe opady utrzymają się nad Cape Cod, a szczyt wystąpi w sobotę rano. Na obszarach przybrzeżnych mogą wystąpić fale o wysokości od 3 do 20 stóp i pewna erozja wybrzeża.

Stacja podała, że ​​opadów będzie bardzo mało, a w głębi lądu, z dala od wybrzeża, będzie wiał jedynie porywisty wiatr.

Czy huragan Lee uderzy w Nowy Jork?

Nie oczekuje się, że Nowy Jork odniesie bezpośrednie uderzenie, ale Donosi CBS Nowy Jork Przybrzeżne miasta na Long Island przygotowują się na potencjalne skutki burzy. Największym zagrożeniem będą tu wysokie fale, niebezpieczne prądy i erozja plaż.

„Od tygodnia mamy na miejscu ekipy, które będą pracować przez cały weekend, zabezpieczając drogi wodne i budując te obszary, aby chronić nasze plaże” – powiedział stacji Don Clavin, menadżer miasta Hempstead.

Gubernator Kathy Hochul wysłała także na Long Island 50 członków Gwardii Narodowej, aby pomogli przygotować się na burzę.

Modele spaghetti huraganu Lee

Modele pogody spaghetti lub wykresy spaghetti to modele komputerowe pokazujące możliwe ścieżki, jakie może obrać burza w miarę jej rozwoju. Modele te nie przewidują wpływu ani czasu wystąpienia burzy. – podaje Weather Channelale skoncentruj się na podkreśleniu, które obszary mogą być potencjalnie zagrożone.

Modele spaghetti huraganu Lee w dużej mierze pokazywały burzę przemieszczającą się przez Atlantyk w miarę przemieszczania się na północ, zamykając lukę w pobliżu północnej Nowej Anglii. A Model spaghetti Wtorkowe badanie Lee (patrz poniżej) wykazało, że większość planowanych tras biegnie wzdłuż wybrzeża USA przynajmniej do Nowej Anglii, z możliwymi oddziaływaniami na północne wybrzeże Nowej Anglii lub na kanadyjskie obszary przybrzeżne jeszcze w tym tygodniu.

Model spaghetti pokazujący możliwe ścieżki huraganu Lee 12 września 2023 r.

Narodowe Centrum Badań Atmosfery/Uniwersyteckie Towarzystwo Badań Atmosfery


Kolejny zestaw został opublikowany w poniedziałek przez Jima Cantore z Weather Channel. kto napisał: „Ostatnie trendy w modelingu przesunęły Lee tak daleko na zachód, że południowo-wschodnia Nowa Anglia znalazła się w stożku toru NHC. Należy zauważyć, że ustawienie torów w ciągu tych 5–6 dni może różnić się o setki mil.” Jednakże Lee prawdopodobnie będzie się rozwijać…”

Jakie prędkości wiatru występują w kategorii huraganów?

Huragan jest oceniany na Skala wiatru huraganu Saffira-Simpsona, który obejmuje pięć kategorii opartych na utrzymującej się prędkości wiatru podczas burzy. Oto podział kategorii i sposób, w jaki Narodowe Centrum ds. Huraganów opisuje potencjalny zakres szkód, jakie takie burze mogą spowodować w przypadku dotarcia na ląd:

Kategoria 1: Stała prędkość wiatru 74-95 mil na godzinę
„Bardzo niebezpieczny wiatr spowoduje pewne szkody”

Kategoria 2: Utrzymujący się wiatr o prędkości 96–110 mil na godzinę
„Niezwykle niebezpieczny wiatr spowoduje poważne szkody”

Kategoria 3: Stała prędkość wiatru 111-129 mil na godzinę
„Będą niszczycielskie zniszczenia”

Kategoria 4: Stała prędkość wiatru 130-156 mil na godzinę
„Nastąpią katastrofalne szkody”

Kategoria 5: Stała prędkość wiatru 157 mil na godzinę lub większa
„Nastąpią katastrofalne szkody”

Każda burza kategorii 3 lub wyższej jest uważana za „poważny huragan”, który może spowodować „znaczną utratę życia i szkody”.

READ  Najświeższe wiadomości o Rosji i wojnie na Ukrainie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *