Connect with us

technologia

Transmisje strumieniowe polskiej piłki nożnej w Wielkiej Brytanii |

Published

on

Transmisje strumieniowe polskiej piłki nożnej w Wielkiej Brytanii |

22 marca 2022

Czołowa polska liga piłkarska, PKO Ekstraklasa, nawiązała współpracę z platformą streamingową Screach, aby dostarczać transmisje na żywo ze swoich meczów do obiektów komercyjnych w całej Wielkiej Brytanii.

Umowa oznacza, że ​​tysiące barów, kawiarni i klubów w całej Wielkiej Brytanii po raz pierwszy będą mogły transmitować na żywo wydarzenia z polskiej elitarnej ligi piłkarskiej, gdy w lipcu rozpocznie się sezon 2022/23.

Wielka Brytania ma ugruntowaną, rozbudowaną polską społeczność i jest domem dla prawie 700 000 obywateli polskich – największej grupy cudzoziemców w kraju – co czyni ją rynkiem dla PKO Banku Polskiego Ekstraklasy.

Chociaż partnerstwo ze Screach początkowo obejmuje tylko Wielką Brytanię, umowa otwiera drzwi dla PKO Banku Polskiego Ekstraklasy, aby dotrzeć do tysięcy fanów wśród największych polskich społeczności emigrantów na całym świecie.


Aplikacja Screach, dostępna już w 157 krajach, łączy usługi sportowe na żywo i zapewnia lokalom dostęp do wydarzeń w jakości HD za pośrednictwem subskrypcji lub PPV. Platforma, opracowana przez brytyjską firmę technologiczną Screenreach, a także wykorzystywana przez NFL do dystrybucji ich treści w Polsce, ma również wbudowane możliwości marketingu obiektów i reklamy, co pozwala lokalom na zarabianie na istniejących ekranach telewizyjnych, generowanie wzrostu przychodów i generowanie dodatkowych przychodów zrekompensować swoje inwestycje w sport na żywo.

Robert Rawlinson, dyrektor generalny Screenreach, skomentował: „Wielka Brytania jest domem dla dużej i zwartej polskiej społeczności, dla której PKO Bank Polski Ekstraklasa stanowi silny związek z ich ojczyzną. Od lipca Screach umożliwi właścicielom i operatorom barów, klubów i kawiarni w Wielkiej Brytanii wykorzystanie mocy tego połączenia do przyciągnięcia i zatrzymania polskich kibiców piłkarskich na swoich obiektach. Platforma Screach została zaprojektowana i zbudowana, aby pomóc obiektom uzyskać dostęp do większej liczby treści sportowych na żywo w najlepszych cenach i pomóc im w zwrocie z inwestycji. Nasza technologia transmisji strumieniowej umożliwia również właścicielom praw sportowych, takim jak PKO Bank Polski Ekstraklasa i NFL, zarabianie na swoich treściach na rozwijających się rynkach na całym świecie. Screach zapewnia bezproblemowe, gotowe rozwiązanie, które umożliwia posiadaczom praw dotarcie do fanów i zaangażowanie ich w dowolnym miejscu, otwierając nowe lukratywne rynki na całym świecie”.

Marcin Animucki, Prezes Zarządu Ekstraklasy SA dodał: „PKO Bank Polski Ekstraklasa konsekwentnie rozwija swoją obecność na rynkach międzynarodowych i poszukuje nowych sposobów dotarcia do kibiców poza Polską. W naszym kraju kibice piłki nożnej oglądają głównie mecze u siebie. Ale wielu Polaków mieszkających w Wielkiej Brytanii cieszyło się emocjami i spektaklem oglądania meczu w pubie ze swoimi przyjaciółmi. Dzięki naszej współpracy ze Screach, polska Ekstraklasa od przyszłego sezonu będzie szeroko wykorzystywana w takich miejscach. Polscy kibice mogą wspólnie oglądać mecze poza domem, a nasza liga zyskuje dodatkową okazję do zwiększenia swojej świadomości i widowni.”

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *