Connect with us

Świat

Tornado uderza w zachodnioniemieckie miasto; Dziesiątki rannych

Published

on

BERLIN (AP) – Tornado przeszło przez zachodnioniemieckie miasto Paderborn w piątek, raniąc dziesiątki ludzi, gdy zerwało dachy, powaliło drzewa i wyrzuciło gruz w powietrze, podały władze.

Meteorolodzy ostrzegali w piątek przed ulewnym deszczem i gradem oraz podmuchami wiatru o prędkości do 130 km/h (81 mph) w zachodnich i środkowych Niemczech. Trudna pogoda w czwartek już zakłóciła ruch uliczny, wyrwała drzewa z szyn i dróg oraz zalała setki piwnic w zachodnich Niemczech.

Policja w Paderborn powiedziała, że ​​43 osoby zostały ranne w burzy, która uderzyła w miasto. 30 było leczonych w szpitalach, a 10 z nich zostało ciężko rannych.

Policja poinformowała, że ​​kobieta jest w śmiertelnym niebezpieczeństwie.

Namawiali ludzi do pozostania w swoich domach, aby nie utrudniać akcji ratunkowej ani nie narażać się na niebezpieczeństwo.

W pobliskim Lippstadt zgłoszono również poważne uszkodzenia wywołane przez burzę. Wieża kościoła w mieście została przewrócona, a niemiecka agencja informacyjna dpa poinformowała, że ​​ponad 100 osób zostało tymczasowo uwięzionych na lokalnym odkrytym basenie po tym, jak powalone drzewa zablokowały wyjście.

Regionalna straż pożarna poinformowała, że ​​wszyscy dostępni ratownicy zostali rozmieszczeni w okolicy.

Według władz Bawarii 14 osób zostało rannych w piątek, gdy drewniana chata, w której się schronili, zawaliła się podczas burzy nad jeziorem Brombach na południe od Norymbergi. Wśród rannych było kilkoro dzieci i 37-letnia kobieta, która z ciężkimi obrażeniami trafiła do szpitala.

Policja poinformowała, że ​​dwóch Francuzów zginęło po tym, jak ich zmotoryzowana paralotnia została złapana przez silny podmuch wiatru wkrótce po starcie z lotniska w Ballenstedt, 175 kilometrów na południowy zachód od Berlina, w czwartek. Policja w kraju związkowym Saksonia-Anhalt poinformowała, że ​​oboje, w wieku 59 lat, mieli wylądować z powodu prognozy nagłej zmiany pogody.

Krótko po ostrzeżeniu „wydaje się, że zostali uderzeni przez podmuch wiatru, który strącił paralotnię i samolot rozbił się na polu z wysokości około 40 metrów” – poinformowała policja.

READ  Powódź ratuje ukraińską wieś przed rosyjską okupacją

Szkoły w zachodniej Kolonii zostały zamknięte w piątek przed południem, aby dać uczniom czas na bezpieczny powrót do domu przed nadejściem burzy.

Dalej na południe, w dzielnicy Ahrweiler, w piątek wszystkie szkoły były zamknięte. Ponad 130 osób zginęło w regionie zeszłego lata po tym, jak nawiedziły go gwałtowne powodzie w lipcu.

___

Śledź wszystkie historie AP na temat zmian klimatycznych na https://apnews.com/hub/climate.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.