Connect with us

technologia

Evo zakazuje kontrowersyjnej infiltracji mistrzów Street Fighter

Published

on

Seon-woo "infiltracja" Lee stoi przed mikrofonem i wygląda poza ekranem.

zrzut ekranu: Evo

Południowokoreański gracz bijatyk, Seon-woo „Infiltration” Lee, ogłosił wczoraj wieczorem, że zabroniono mu udziału w kilku ważnych wydarzeniach społecznościowych, w tym w tegorocznej serii Evolution Championship Series (Evo). Chociaż wiadomość była szokiem, wiele osób zaznajomionych z wysoko wykwalifikowanym konkurentem było: kontrowersyjny przeszłość trzymaj to nadchodzi przez długi czas.

Evo i Combo Breaker (prawdopodobnie drugi najważniejszy turniej oddolny w społeczności bijatyk) wysłały Lee e-mailem, aby poinformować go, że nie wolno mu uczestniczyć w ich wydarzeniach, zgodnie z Zrzuty ekranu opublikowane przez Lee na Twitterze. Oba e-maile wskazywały na nieokreślone naruszenia kodeksu postępowania każdego wydarzenia i zwracały opłaty rejestracyjne Lee.

Rozmawiać z kotakuRick Thiher, dyrektor generalny Evo, stwierdził, że wydarzenie jest „zaangażowane w promowanie bezpiecznego środowiska dla naszych graczy i fanów” oraz że organizatorzy wymagają od uczestników i uczestników „współpracy z Evo w celu zbudowania wspierającej społeczności, która… traktuje każdego innych z szacunkiem i godnością”. To oczekiwanie, kontynuował, podzielają inne wydarzenia, takie jak Combo Breaker, Community Effort Orlando, East Coast Throwdown i Intercontinental Fight Club, z których wszystkie również zakazały Lee.

„Evo nie będzie publicznie omawiać indywidualnych decyzji egzekucyjnych, ale podejmie niezbędne działania w celu przestrzegania naszego kodeksu postępowania i stworzenia przyjaznego środowiska podczas konkursów Evo” – dodał Thiher. „Te wysiłki mają kluczowe znaczenie dla przyszłości Evo i doświadczenia, które chcemy stworzyć dla naszej społeczności”.

kotaku również skontaktował się z Lee, ale nic nie usłyszał przed publikacją.

„Słusznie wierzę, że można to rozwiązać poprzez odpowiednią rozmowę” – napisał Lee wiadomość na Twitterze. „Mam nadzieję, że organizatorzy przemówią i wyjaśnią dokładnie, co kryje się za pozwem, który odmówił mi wjazdu. Również od tych organizatorów żądam odpowiednich przeprosin, co spowodowało obciążenie finansowe i psychiczne w planowaniu różnych wyjazdów za granicę, aby dostać się na te wydarzenia i cofnąć ich decyzję o odmowie wjazdu”.

Lee’s statement also detailed several previous incidents of not being allowed to compete in high-profile fighting game tournaments. What he didn’t do, unsurprisingly, is get into the potential reasons for tournaments not wanting him in attendance, of which there are many.

While previously unknown, Lee quickly became a household name in the fighting game community thanks to his third-place finish in Street Fighter IV: Arcade Edition at Evo 2010. He spent the next several years earning even more Evo medals and performing well in various fighting games, including Street Fighter x Tekken, Street Fighter V, Samurai Shodown, and Guilty Gear Strive. Lee’s tournament wins were naturally followed by sponsorship deals with businesses like Mad Catz, Razer, and Monster Energy.

But back in 2018, Lee made headlines for different reasons when he was oskarżony o przemoc domową przeciwko jego obecnej byłej żonie. A badanie kontrolne od swojego ówczesnego sponsora, organizacji e-sportowej Panda Global, uznał te zarzuty za wiarygodne i usunął Lee ze swojego składu. Lee również dobrowolnie zrezygnował z funkcji urzędnika Capcom uliczny wojownik Turnieje przez rok, zaprzeczając oskarżeniom o nadużycia, za które został aresztowany, uznany za winnego i ukarany grzywną przez sąd Korei Południowej.

Bezkompromisowy powrót Lee do konkurencji po rocznej nieobecności wywołał spory sprzeciw, zwłaszcza gdy sam Evo dodał go do swojego „triumfalny powrót„po tym jak wygrał” Strzał samurajów w 2019 roku. Wtedy Evo było jeszcze oddolną operacją, ale turniej był niedawno kupiony od Sony po odejściu współzałożyciela i dyrektora generalnego Joey’a „Mr. Czarodziej” Cuellar za zarzuty wykorzystywania seksualnego.

Zamiast jednak czyścić nos, Lee nadal sprawiał kłopoty. Na przykład w zeszłym roku Lee podobno ckoordynować coś z przyjaciółmi oszukać początkującego Street Fighter V Turniej zorganizował z koreańskim serwisem streamingowym AfreecaTV, jego największym wówczas sponsorem.

Zrzuty ekranu z Discorda pokazują Lee, który zachęca osobę, która wygrała to wydarzenie, mistrza w innych bijatykach, by nie podbijała swojego Street Fighter V Pozycja zbyt wysoka z obawy przed wzbudzeniem podejrzeń. Po ujawnieniu tych szczegółów Lee ze złością zwrócił się do swoich oskarżycieli za pośrednictwem Twitcha, nazywając ich „skurwysynami” i „śmieciami”, którzy byli zainteresowani tylko pokonaniem go.

Lee w końcu przeprosił, ale nie wcześniej niż AfreecaTV upuściło go jako sponsorowanego streamera.

Jeśli chodzi o to, jak Lee radzi sobie z tymi zakazami, spędził swój pierwszy stream na Twitchu po zapoznaniu się z wiadomościami, argumentując, że jest w porządku z tym Użyj słowa n podczas rozmowy z graczami Black Fighting Game. rasistowskie komentarze, wyjaśnił później, przyniosło mu siedmiodniowe zawieszenie na platformie streamingowej, ale Lee nadal uważa, że ​​nie zrobił nic złego. Zamiast tego postanowił przedstawić całą sprawę jako jakiś podstępny spisek przeciwko niewinnemu człowiekowi.

„Zrobiłem stream wyjaśniający, co mi się przydarzyło z powodu Combo Breaker i Evo, a potem zostałem zbanowany” – powiedział Lee współczującym widzom podczas transmisji na żywo w YouTube. „Czy to tylko zbieg okoliczności? To nie mowa nienawiści. Jeśli spojrzysz na mój ostatni strumień, to nie była mowa nienawiści. To nie był rasizm. Ale ludzie, którzy nienawidzą infiltracji, po prostu przycinają ten moment i może transmitują go na Twitch Global.

READ  Alien: Isolation jest dostępne bezpłatnie w Epic Games Store do 22 grudnia
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.