Connect with us

Gospodarka

Top 10 wiadomości ze świata: Putin mówi, że Rosja „nie ma nic wspólnego” z kryzysem białorusko-polskim na granicy i nie tylko, Wiadomości ze świata

Published

on

Prezydent Władimir Putin powiedział w sobotę, że Rosja „nie ma nic wspólnego” z kryzysem uchodźczym na granicy polsko-białoruskiej. Najnowszy projekt ze szczytu COP26 wezwał kraje do ograniczenia zużycia węgla i szybszego działania na rzecz zmian klimatycznych.

Nie mamy z tym nic wspólnego – mówi Putin o kryzysie migracyjnym między Białorusią a Polską

„Każdy stara się nas za coś pociągać do odpowiedzialności, gdy tylko nadarzy się okazja”, Prezydent Rosji lamenty.

Szczyt COP26: Najnowszy projekt wzywa do ograniczenia węgla i szybszych środków ochrony klimatu

Płyta CD

Najnowszy projekt ma na celu pogodzenie potrzeb narodów zagrożonych klimatem, głównych potęg przemysłowych oraz tych, których konsumpcja lub eksport paliw kopalnych ma kluczowe znaczenie dla ich rozwoju gospodarczego.

„Nieumyślna” wojna może wybuchnąć między Zachodem a Rosją, mówi szef armii brytyjskiej

Płyta CD

„Myślę, że musimy uważać, aby ludzie nie dopuścili, aby wojowniczy charakter niektórych naszych polityk znalazł się w sytuacji, w której eskalacja prowadzi do błędnej oceny” – powiedział w wywiadzie.

Jak Białoruś stała się bramą do UE dla migrantów z Bliskiego Wschodu

Płyta CD

Polska i inne państwa członkowskie UE twierdzą, że Białoruś zachęca migrantów do przekraczania granicy UE w odwecie za sankcje nałożone na Mińsk za łamanie praw człowieka, czemu zaprzecza rząd prezydenta Aleksandra Łukaszenki.

Proces w sprawie morderstwa Ahmauda Arbery’ego: Adwokat obrony ma do czynienia z komentarzami na temat czarnych pastorów

Płyta CD

Adwokat jednego z trzech oskarżonych w procesie o morderstwo Ahmauda Arbery’ego, 25-letniego czarnego biegacza, odmówił pozwolenia na „przybycie większej liczby czarnych pastorów” na salę sądową po tym, jak przywódca praw obywatelskich, wielebny Al Sharpton, był poprzednio na rozprawie z Rodziną widzianej ofiary.

Europa ponownie staje się epicentrum COVID-19, niektóre kraje planują blokady, zastrzyki wzmacniające

Płyta CD

Europa po raz kolejny staje się epicentrum nowej epidemii COVID-19, a niektóre kraje próbują nałożyć blokady do Bożego Narodzenia i Nowego Roku, ponieważ liczba przypadków nadal rośnie.

READ  Gdy Biden odwiedza Europę w związku z kryzysem, NATO twierdzi, że podwaja siły na wschodniej flance

Chiny wzywają amerykańskich biznesmenów do lobbowania antychińskich przepisów: raport

Płyta CD

Chiny wezwały amerykańskich biznesmenów, kadrę kierowniczą i korporacje do walki z ustawami dotyczącymi Chin w Kongresie USA.

Przedsiębiorca, który poleciał w kosmos z Williamem Shatnerem na pokładzie Blue Origin, ginie w katastrofie lotniczej

Płyta CD

Przedsiębiorca Glen de Vries, 49 lat, z Niebieskie pochodzenie Lot kosmiczny z legendą Star Trek, Williamem Shatnerem, zginął w katastrofie lotniczej w New Jersey w zeszłym miesiącu.

Jak Indie mogą pomóc Wietnamowi na spornym Morzu Południowochińskim?

Płyta CD

Aby przeciwstawić się Chinom, Wietnam zwiększa swoją zależność od Indii. Oba kraje przeprowadziły dwudniowe ćwiczenia Passex na Morzu Południowochińskim w warunkach wysokiego napięcia z Pekinem.

Ptaki w Amazonii są mniejsze i dłuższe, uskrzydlone, dzięki uprzejmości zmian klimatycznych: badanie

Płyta CD

Według badań zmiana klimatu jest realna i dotyka nawet najdzikszych części Amazonii, które są nietknięte przez ludzkość.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.