Connect with us

Świat

Ten niedźwiedź grizzly zabity przez górskiego kozła był niewinny

Published

on

Niedźwiedź grizzly grasuje w pobliżu jeziora Beaver w Parku Narodowym Yellowstone w stanie Wyoming.

zdjęcie: Jim Urquhart (AP)

Na początku tego miesiąca wędrowcy odkryli ciało 70-kilogramowego niedźwiedzia grizzly w pobliżu przełęczy Burgess w kanadyjskich Górach Skalistych. To niewiarygodne, ale autopsja Parks Canada wykazała, że ​​niedźwiedź został zabity przez górskiego kozła. Jeszcze bardziej niesamowite, moi koledzy na Zespół naukowy Gizmodo świętował to, nazywa kozę “badass”.

Do którego mówię, że nie masz serca, zespół naukowy Gizmodo? Jestem tu, by stanąć w obronie niedźwiedzia grizzly. Ta koza nie jest twardzielem. Jest zimnym wspólnikiem morderstw, które wpływają na zmianę klimatu, aby odebrać życie niewinnemu niedźwiedziowi grizzly.

Kryzys klimatyczny spustoszył region w pobliżu miejsca, w którym znaleziono niedźwiedzia. Być może pamiętasz pożary lasów, które latem ogarnęły Kanadę. Ogień spalił całe miasto oraz historyczna burza z piorunami W zachodniej Kanadzie wybuchły setki pożarów, w tym tak intensywne, że zmienili dzień w noc. Dwa pożary pochłonięty Części Parku Narodowego Banff. Banff znajduje się dosłownie po drugiej stronie ulicy od Parku Narodowego Yoho, miejsca zbrodni kozła na niedźwiedziu.

Panie i Panowie Jury, przypominam, że zmiany klimatyczne prowadzą do upałów, które częściej podsycają pożary lasów. I chciałbym również zwrócić uwagę, że te bardziej intensywne pożary spalają wszystko, co stanie im na drodze. Co to ma wspólnego z morderstwem niedźwiedzia?

W Parku Narodowym Yoho niedźwiedzie w dużym stopniu polegają na roślinności, aby tuczyć się na zimę. W przeciwieństwie do niedźwiedzi brunatnych i czarnych na wybrzeżu są to grizzly nie mam dostępu do łososia. Odpowiedni Parki KanadaMięso stanowi tylko 15% ich diety. W szczególności jagody są głównym źródłem pożywienia dla grizzly latem. Plamy jagód leśnych są odporne i Móc rosnąć powrót wkrótce po pożarze. Ale kiedy zostaną spalone przez płomienie lub wysuszone przez suszę, nie ma wiele więcej do zdobycia.

„W tym roku mieliśmy złe zbiory jagód i jest to typowo kaloryczne wydarzenie sezonu” – David Laskin, ekolog przyrody, Parks Canada Lake Louise, Yoho and Kootenay Field Unit, powiedział Calgarys CTV News zauważa, że ​​niedźwiedzie „często przestawiają się na różne rodzaje pożywienia, kopią korzenie i szukają zwierząt kopytnych, na których mogą polować”.

Innymi słowy, ta koza nie była niczym wielkim; To był okrutny zabójca, który postanowił skrzywdzić bezbronną istotę cierpiącą z powodu zmian klimatycznych. Badania naukowców z Uniwersytet Alberty oraz Uniwersytet Calgary odkryli, że okres wegetacji bawołów – cierpkich czerwonych jagód, które uwielbiają grizzly – skraca się z powodu upałów i suszy wywołanych zmianami klimatycznymi. Innymi słowy, te niedźwiedzie czekają na więcej takich lat.

Tak, niedźwiedź może najpierw zaatakować kozę, ale czy możesz winić biedaka? Ponieważ w pobliżu nie było jagód, prawdopodobnie był rozpaczliwie głodny i obawiał się, że nie przeżyje zimy. W końcu tusza niedźwiedzia ważyła około 154 funtów, czyli trochę mniejszy niż przeciętny dorosły niedźwiedź grizzly.

Wydaje mi się, że to zwierzę było w potrzebie. O ile wiemy, może tylko trochę koziołka górskiego tego chciało. Być może nasz ukochany niedźwiedź zamierzał okaleczyć, ale nie zabić. Spotkało się to jednak z aktem eskalacji zwierząt kopytnych. Zespół naukowy Gizmodo nazwał jego śmierć „rozrywką”, ale to śmiertelnie poważne. To morderstwo niedźwiedzia. Wymazywanie imienia tego niedźwiedzia i uznanie w sądzie ohydnego górskiego kozła, który go zabił, winnym opinii publicznej to jedyne, co możemy zrobić. Odpoczywam.

READ  Nacisk dyplomatyczny, aby zapobiec kolejnej wojnie Izrael-Hamas w Gazie
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *