Connect with us

Sport

Temat Konkursu Młodych Artystów FAI 2024: „Sporty lotnicze dla pokojowego świata”

Published

on

Temat Konkursu Młodych Artystów FAI 2024: „Sporty lotnicze dla pokojowego świata”

Aby pokazać, w jaki sposób sporty lotnicze mogą wnieść pozytywny wkład w bardziej harmonijną planetę, FAI prosi młodych artystów o zastanowienie się nad tematem „Sporty lotnicze dla pokoju na świecie” na Konkurs Młodych Artystów FAI 2024.

Korzyści płynące z uprawiania sportów lotniczych nie ograniczają się tylko do umiejętności, których ludzie mogą się nauczyć, takich jak pilotowanie samolotu lub wyskakiwanie z samolotu. Działania lotnicze, takie jak latanie balonem, modelarstwo, skoki spadochronowe, szybownictwo, a nawet bycie astronautą, dają nam również możliwość rozwijania umiejętności społecznych i pomagają nauczyć się poczucia solidarności, przyjaźni i tolerancji, które wykraczają poza granice lotniska.

Celem FAI jest inspirowanie młodych artystów z całego świata do chwytania za pióra, farby lub ołówki, aby pokazać, w jaki sposób sporty lotnicze mogą łączyć ludzi i zachęcać do współpracy, szacunku i życzliwości w celu stworzenia bardziej pokojowego świata.

W corocznym konkursie, odbywającym się od 1986 roku, młodzi ludzie wykorzystują swoją wyobraźnię, aby urzeczywistnić różnorodne, szersze idee związane z lotnictwem, takie jak wynalezienie nowych samolotów czy wykorzystanie czystej energii. Dlatego FAI z niecierpliwością oczekuje na występy młodych artystów pokazujących, w jaki sposób uniwersalne wartości w sporcie lotniczym mogą promować pokój na wolności w przestworzach w następnych zawodach, które odbędą się w 2024 roku.

Konkurs FAI Young Artists Competition 2024 jest otwarty dla młodych ludzi w wieku od 6 do 17 lat. Złote, srebrne i brązowe medale i dyplomy FAI przyznawane są trzem najlepszym wykonawcom w każdej z trzech następujących kategorii:

  • Grupa I – kategoria juniorów
  • Grupa II – kategoria pośrednia
  • Grupa III – kategoria seniorska

Każdego roku młodzi artyści z krajów członkowskich FAI biorą udział w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez członka FAI. Zwycięskie prace krajowe zostaną wysłane do Centrali FAI na finałową rundę sędziowską. W 2023 roku nadesłano prace z Chin, Finlandii, Francji, Węgier, Indii, Japonii, Łotwy, Litwy, Polski, Tajlandii i USA.

Temat 2024: „Sporty lotnicze na rzecz pokoju na świecie”

Wyobraźmy sobie pokojowy świat, w którym ludzie żyją razem w harmonii i jednoczą się poprzez wspólne zainteresowania – takie jak sporty lotnicze – aby nawiązywać przyjaźnie, okazywać życzliwość i szacunek.

Wszystkie sporty mają moc łączenia ludzi, budowania pozytywnych relacji, które przesuwają granice i przyczyniają się do lepszego, bardziej pokojowego świata. Sport pomaga ludziom uczyć się uniwersalnych wartości, takich jak solidarność i fair play, które wykraczają daleko poza granice boiska, lodowiska czy lotniska.

Wielu ludzi na całym świecie, którzy uprawiają sporty lotnicze, lubi poznawać nowych przyjaciół w nowych miejscach. Sporty lotnicze, takie jak akrobacja, latanie modelami, sterowce, samoloty amatorskie i eksperymentalne, balony, drony, szybownictwo, lotniarstwo, helikoptery, latanie napędzane przez człowieka, samoloty ultralekkie, spadochroniarstwo, paralotniarstwo, paralotnie i loty z napędem mogą przyczynić się do do pokojowego społeczeństwa poprzez wzmocnienie pozycji ludzi.

Aby uprawiać te sporty, musisz nie tylko umieć latać lub wyskakiwać z samolotu; a nawet nabywanie nowych umiejętności, bicie rekordów i wygrywanie konkursów… Te zajęcia dają nam również możliwość rozwijania umiejętności społecznych i pomagają nauczyć się poczucia solidarności, przyjaźni i tolerancji na lotnisku i poza nim. Okazując życzliwość i szacunek ludziom, których spotykamy, możemy nauczyć się dostrzegać dawne różnice i aktywnie pracować nad przezwyciężaniem trudności i konfliktów.

Czas chwycić za pędzle i kredki! Wyobraźmy sobie sporty lotnicze w spokojnym świecie. Czy możesz puścić wodze fantazji i pokazać, jak piloci, skoczkowie spadochronowi i astronauci okazują życzliwość i szacunek oraz zostają przyjaciółmi? Twoje zdjęcie może przedstawiać osoby biorące udział w sportach lotniczych w przyjacielskiej rywalizacji, pomagające innym na lotnisku, a nawet pracujące razem w kosmosie! Jak wygląda pokój na wolności w powietrzu lub wśród astronautów? Sporty lotnicze łączą ludzi niezależnie od tego, co myślą o polityce, religii czy rasie. Zjednoczmy się poprzez sztukę i sporty lotnicze i pokażmy innym, jak wzbudzać miłość, szacunek i jedność na niebie i poza nim!

READ  Finalista French Open, Ruud, jest zły na kwalifikatora Struffa w Monako

Obraz z Pixabay

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *