Connect with us

Zabawa

Telemundo i Peacock z rekordem oglądalności mistrzostw świata

Published

on

DOHA – Mistrzostwa Świata przyciągają rekordową oglądalność hiszpańskojęzycznych programów w Telemundo i Peacock, a mecz Meksyku z Polską dał platformom streamingu cyfrowego największy dzień tygodnia pod względem całkowitej konsumpcji.

Zwycięstwo Meksyku we wtorek było najczęściej transmitowanym meczem mistrzostw świata w historii Stanów Zjednoczonych, z łączną oglądalnością 4,6 miliona widzów.

Mecz otwarcia turnieju pomiędzy Ekwadorem a Katarem przyciągnął 832 000 widzów, co stanowi rekord najczęściej transmitowanej gry w języku hiszpańskim, który został pobity dzień później, gdy 1 milion transmitowało mecz USA-Walia.

Transmisje strumieniowe stanowiły 29% oglądalności Telemundo na Mistrzostwach Świata. Telemundo powiedział w czwartek, że w pierwszych ośmiu grach oglądało średnio 2,5 miliona widzów na wszystkich platformach transmisji i transmisji strumieniowych. Suma jest o 44% wyższa niż w 2018 r., kiedy to Stanom Zjednoczonym nie udało się awansować na mistrzostwa świata w Rosji, które odbyły się w czerwcu i lipcu.

Peacock zajął pierwsze miejsce w App Store pod względem bezpłatnych aplikacji na iOS od niedzieli do środy, a aplikacja Telemundo Deportes była w pierwszej piątce przez większą część tygodnia.

W pierwszym meczu Stany Zjednoczone zremisowały z Walią 1:1 był oglądany przez 11,7 miliona w przypadku audycji w języku angielskim i hiszpańskim. Poniedziałkowy mecz obejrzało 8 306 000 anglojęzycznych programów telewizyjnych Foxa i 3,4 miliona hiszpańskojęzycznych programów Telemundo, Telemundo digital i Peacock.

Telemundo i Peacock są częścią NBCUniversal firmy Comcast Corp. Telemundo jest wyłącznym posiadaczem praw telewizyjnych w języku hiszpańskim do tegorocznych Mistrzostw Świata w Stanach Zjednoczonych.

___

Relacja AP World Cup: https://apnews.com/hub/world-cup i https://twitter.com/AP_Sports

Prawa autorskie 2022 Associated Press. Wszelkie prawa zastrzeżone. Ten materiał nie może być publikowany, transmitowany, przepisywany ani redystrybuowany bez pozwolenia.

READ  MEGADETH - Posłuchaj więcej niewydanych wcześniej nagrań byłych członków NICK MENZA, CHRIS POLAND i JAMES LOMENZO
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *