Connect with us

Sport

Team Nigeria jest teraz 29. Oluwafumiayo wygrywa złoto i ustanawia nowy rekord świata | Wiadomości Guardian Nigeria

Published

on

Team Nigeria jest teraz 29. najlepszą drużyną w trwających Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 po dodaniu kolejnego złotego i srebrnego medalu do para-trójboju podczas World Sports Festival.

Team Nigeria jest teraz 29. najlepszą drużyną w trwających Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 po dodaniu kolejnego złotego i srebrnego medalu do para-trójboju podczas World Sports Festival.

Folashade Oluwafemiayo z drużyny Nigerii rozświetliła arenę, zdobywając złoty medal kobiet do 86 kg i dwukrotnie pobiła swój własny rekord świata w ostatnim dniu para-trójboju.

Zarejestrowała zwycięski trzeci podnośnik o wadze 151 kg, po czym wprowadziła czwarty i ostatni podnośnik, aby ustanowić nowy globalny znak 152 kg.

Po swoim występie powiedziała: „Czuję się bardzo, bardzo dobrze. Dziękuję bogu, bo to był Bóg przez całą drogę. Nie z własnej siły, ale z mocy Boga. Dał mi łaskę i podziwiam go za to, że stoi tuż za mną. Poprosiłem o to Boga i dał mi to.”

Loveliine Obiji również zdobyła srebrny medal z wagą 147 kg. Wygrała złoto od Chińczyka Deng Xuemei, który odniósł sukces z 147, 151 i 153 kilogramami. Brąz powędrował do Zięby Mareena z Polski, której najlepsza próba to 140 kg.

Deng Xuemei miał trzy udane próby, przewyższając nigeryjskiego Obiji o sześć kilogramów.

Chiny prowadzą w tabeli medalowej w pięciodniowej kampanii w trójboju siłowym na Igrzyskach Paraolimpijskich w Tokio 2020 z siedmioma złotymi i sześcioma srebrnymi medalami.

Nigeria jest w Tokio z 10 sportowcami trójboju siłowego, ale kraj ten ma również sportowców para-trójbój, para atletykę, para tenisa stołowego i para wioślarstwo.

Drużyna Nigerii nie jest dziś w żadnym turnieju, ale wróci jutro, gdy Iyiazi Njideka weźmie udział w finale pchnięcia kulą kobiet F/57.READ  Polska: Bunt przeciwko zakazom koronawirusa | Europa | Wiadomości i wydarzenia bieżące z całego kontynentu DW
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.