Marsylia ślizga się po pierwszej porażce; Napastnicy świecą dla Monako

PARIS (AP) – Marsylia przegrała po raz pierwszy w tym sezonie w lidze francuskiej, kiedy przegrała 3-2 w ekscytującym meczu z Lens w niedzielę.

Dwa gole Dimitri Payeta wyrównały Marsylię 2:2 po przerwie, ale strzał głową rezerwowego Wesleya Saida wystarczył, aby Lens wygrał i dał mu drugie miejsce przed Marsylią.

Marsylia mogłaby uporać się z wygraną u siebie na drugim miejscu. Jednak po niespełna 30 minutach goście na oszołomionym Stade Velodrom przegrali 2-0.

Napastnik Florian Sotoca pokonał bramkarza Pau Lopeza w dziewiątej minucie z rzutu karnego, kończąc serię trzech czystych kont Lopeza.

Lopez stracił kolejnego gola w 27., kiedy skrzydłowy Polski Przemysław Frankowski popisał się strzałem z prawej flanki i kopnął piłkę w lewy górny róg.

Payet zablokował sześć minut później własną lokówką, zanim bramkarz Lens Jean-Louis Leca wykonał znakomitą obronę z bliskiej odległości przeciwko brazylijskiemu pomocnikowi Gersonowi.

Ale Payet wysłał Lecę w doliczonym czasie gry w pierwszej połowie z rzutu karnego w złym kierunku po tym, jak napastnik Bamba Dieng został sfaulowany.

Marsylia dominowała po przerwie z tureckim skrzydłowym Cengiz Under, który uderzył w poprzeczkę świetnym strzałem, a Dieng obronił kolejną świetną interwencję Leca po mocnym strzale głową.

Wbrew przebiegowi gry, Said trafił dośrodkowanie Sotoca na przednim słupku i wyprzedził Lopeza na 71. pozycji.

Lens ma dziewięć punktów za liderem Paris Saint-Germain i jeden punkt przed trzecią Marsylią, która rozegrała jeden mecz mniej.

Tymczasem forma Monako nadal się poprawiała, a podopieczni trenera Niko Kovaca wygrali 3:1 w Clermont i awansowali na ósme miejsce.

Napastnicy Wissam Ben Yedder i Kevin Volland zdobyli po jednym golu. Zastępczyni Sofiane Diop dodała trzecie miejsce na początku przerwy i zakończyła ruch przyzwoitym ruchem w tył.

Po trzecim zwycięstwie w ośmiu meczach Monako przesunęło się o jedno miejsce przed obrońcą tytułu Lille.

Clermont stracił sześć bramek w porażce w środku tygodnia z Rennes, ale odpowiedział golem w siódmej minucie Mohameda Bayo, który był najlepszym strzelcem drugiej ligi z Clermontem w zeszłym sezonie.

Ben Yedder był najlepszym strzelcem Monako z 20 golami w lidze w zeszłym sezonie. Wyrównał w połowie pierwszej połowy.

Środkowy pomocnik Youssouf Fofana wyglądał na rozzłoszczonego po zmianie w 37. minucie, zdejmując koszulkę i idąc tunelem, nie patrząc na Kovaca.

Bayo był bliski strzałem tuż przed przerwą. Monako spotkało się wkrótce potem przez niemieckiego napastnika Vollanda, który strzelił dwa gole w lidze po 17 bramkach w zeszłym sezonie.

Brazylijski lewy obrońca Caio Henrique strzelił oba gole Monako.

INNE GRY

Po niewielkiej porażce w doliczonym czasie gry z Paris Saint-Germain w środku tygodnia, Metz wygrał swój pierwszy mecz w sezonie, wygrywając 2:1 w Brześciu.

Zastępca Hugo Ekitike strzelił trzy gole w trzech meczach dla pomocnika Reimsa. 19-letni skrzydłowy zszedł z ławki w drugiej połowie i strzelił dwa gole w wygranym 3:1 meczu z Nantes.

Nowicjusze Troyes zremisowali u siebie 1:1 z Angers, zajmującym piąte miejsce, które potrzebowało kolejnej kary od doświadczonego pomocnika Thomasa Manganiego, aby zdobyć punkt.

Napastnik Gaetan Laborde strzelił swojego drugiego gola w tylu meczach, co Rennes w zremisowanym 1:1 meczu z Bordeaux.

W sobotę PSG świętowało osiem zwycięstw z rzędu, wygrywając 2-0 u siebie Montpellier.