Connect with us

technologia

Te dwa przeoczone zaklęcia Baldur’s Gate 3 są niezwykle pomocne

Published

on

Te dwa przeoczone zaklęcia Baldur’s Gate 3 są niezwykle pomocne

Wszyscy kochają koty. A w Baldur’s Gate 3 możesz wykorzystać ich spektakularne zdolności, aby przezwyciężyć trudne sytuacje lub zyskać przewagę w bitwie. Nasz przewodnik omówi Baldur’s Gate 3 Minor Illusion i Wild Shape Cat, dwa zaklęcia, które zapewnią ci miauczenie w Faerunie. Te zdolności oparte na kotach zostały nieco przyćmione w społeczności Baldur’s Gate 3, ale jak zobaczysz poniżej, gracze zaczynają lepiej rozumieć, jak pomocne mogą być koty w świecie Baldur’s Gate.

Wykorzystanie Minor Illusion i Wild Shape Cat w Baldur’s Gate 3

Zaklęcie Baldur’s Gate 3 Minor Illusion jest dostępne dla większości klas rzucających, m.in bard, czarodziej, CzarownikI magik. Może być również używany przez niektóre podklasy, takie jak Eldritch Knight wojownik i droga cienia mnich. Wild Shape Cat jest już dostępny druid Gracz.

Jak używać Mniejszej Iluzji

Minor Illusion tworzy magicznego kota, który znika po 10 turach (lub około 10 sekundach). Ponieważ jest sztuczką, można ją rzucać wielokrotnie bez zużywania miejsc na zaklęcia (co oznacza, że ​​nie trzeba robić długiej przerwy). Jest również stosunkowo rzadko używany, ale niezwykle potężny w odpowiednich sytuacjach, jak zauważył jeden z użytkowników Twittera @Papapishu.

W rzeczywistości pomysł polega na rzuceniu „Mniejszej iluzji”, aby zwabić wrogów w określone miejsca. Gdy przeniosą się na miejsce, możesz rzucać zaklęcia, takie jak Fala grzmotu, Pięść Czterech Grzmotów, Nieziemskie Uderzenie z dodatkiem Odpychający Uderzenie lub proste pchnięcie, które doprowadzi ich do śmierci. Jedynym minusem jest to, że jeśli ich ciała wpadną w przepaść lub niedostępny obszar, możesz nie być w stanie zebrać ich łupów.

READ  ESET ogłasza swoich pierwszych Heroes of Progress

Używanie iluzji kota z Baldur’s Gate 3 również działa cuda, jeśli chcesz, aby NPC oddalili się od obszaru lub odwrócili się, abyś mógł zmienić ich linię wzroku. Gdy ludzie są rozproszeni, możesz szybko przełączyć się na tryb turowy, a następnie popełniać lub przemykać obok kieszonkowców.

Mniejsza iluzja powoduje, że postacie niezależne są rozpraszane przez uroczego kota. Kto mógłby się oprzeć?

Jak korzystać z Wild Shape Cat

Z drugiej strony dziki kot gestalt Baldur’s Gate 3 może być w pełni wykorzystany przez druidów, zgodnie z krótkim klipem wideo udostępnionym przez użytkownika Twittera @Helexzura. Użytkownik wspomina, jak druid przemieniony w kota może skakać, aby przedostać się przez bramy lub małe dziury i rury.

Można to również optymalnie wykorzystać w różnych lokalizacjach. Na przykład, po osiągnięciu biuro W Akcie 3 masz za zadanie wejść do bezpiecznego skarbca. Jednak zanim będziesz mógł go otworzyć, nadal musisz znaleźć hasło.

Okazuje się, że w schowku na niższym poziomie znajduje się rura, w której zmieści się mały kot. Pozwala to komuś np Halsina Lub Jaheira dotrzeć do biura kierownika banku, który ma trop. Ponadto po wejściu do wewnętrznych komnat zauważysz kilka zamkniętych skarbców za metalowymi kratami. Zmarnujesz wszystkie miejsca na zaklęcia, jeśli spróbujesz przedostać się przez te miejsca przez mgłę lub drzwi wymiarowe. Ale kot może po prostu skoczyć, a następnie włamać się do sejfów, aby zdobyć łupy.

Galeria

Po lewej: rura w magazynie zaprowadzi cię do biura kierownika kasy. Po prawej: koty mogą przeskakiwać przez metalowe pręty, a następnie otwierać poszczególne sejfy.

Ogólnie rzecz biorąc, w grze Baldur’s Gate 3 istnieje wiele sposobów na używanie zaklęć kotów. Niezależnie od tego, czy jest to część ukradkowego podejścia, czy sposób na zwabienie wrogów, na pewno będziesz się dobrze bawić. miauczeć!

READ  Innowacyjny polski startup wkracza na światowy rynek z unikalną technologią modową

Baldur’s Gate 3 jest pełen aktywności i tajemnic. Bez wątpienia będziesz częścią przygody, której ukończenie może zająć niezliczone godziny. Sprawdź nasze centrum Przewodników BG3, aby uzyskać więcej wskazówek.

Omawiane tutaj produkty zostały niezależnie wybrane przez naszą redakcję. GameSpot może otrzymać procent od sprzedaży, gdy dokonasz zakupu w naszej witrynie.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *