Connect with us

technologia

Google wyjaśnia, dlaczego skaner linii papilarnych Pixel 6 czasami działa wolniej

Published

on

Google wyjaśnia, dlaczego skaner linii papilarnych Pixel 6 czasami działa wolniej

Niemal wszystkie flagowce i smartfony z wyższej klasy średniej są teraz wyposażone w czytnik linii papilarnych w wyświetlaczu. Google był jedynym dużym producentem OEM, który nadal używał starego, dobrego pojemnościowego skanera linii papilarnych z tyłu swoich smartfonów. Ale to się w końcu zmieniło Piksel 6 Seria wyposażona w skaner linii papilarnych w wyświetlaczu. Jednak w ciągu ostatnich kilku tygodni widzieliśmy wiele skarg użytkowników, że skaner linii papilarnych Pixel 6/6 Pro jest nieco wolniejszy i czasami zawodny. Google rzuciło teraz trochę światła na to, dlaczego czujnik czasami wydaje się powolny.

Recenzja Google Pixel 6 Pro: fantastyczny telefon na co dzień z niezaprzeczalną inspiracją Exynos

W odpowiedzi na tweeta użytkownika Pixela 6 narzekającego na zawodną wydajność skanera linii papilarnych, Google ogłosił, że skaner linii papilarnych Pixela 6 wykorzystuje zaawansowane algorytmy bezpieczeństwa, które czasami mogą powodować opóźnienia lub wymagać bardziej bezpośredniego kontaktu z czujnikiem.

Google nie potwierdziło, czy wdroży poprawkę oprogramowania, aby rozwiązać problem niewystarczającej wydajności skanera linii papilarnych. Jednak, jak informowaliśmy w zeszłym tygodniu, jest łatwy sposób na: Przyspiesz powolny skaner pod wyświetlaczem Pixel 6 i Pixel 6 Pro. Wszystko, co musisz zrobić, to Ustawienia> Wyświetlacz i przełącz ustawienie o nazwie „Zwiększ czułość na dotyk”. Wielu użytkowników zgłaszało, że włączenie tego ustawienia zdecydowanie poprawiło działanie skanera linii papilarnych. Jak wyjaśnia Google na swoim Strona pomocy technicznej Pixel 6, skaner może nie działać zgodnie z oczekiwaniami na zewnątrz w jasnym świetle słonecznym, w przypadku używania nieoficjalnych ochraniaczy ekranu lub gdy wyświetlacz jest zamazany.

Na początku tego miesiąca firma Google wydała Narzędzie do kalibracji czytnika linii papilarnych dla serii Pixel 6. Narzędzie umożliwia właścicielom Pixela 6 ponowną kalibrację skanera linii papilarnych po zamianie ekranu.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *