Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Tajwan i Polska podpisują umowę o współpracy w dziedzinie półprzewodników | Tajwan Wiadomości

Published

on

Tajwan i Polska podpisują umowę o współpracy w dziedzinie półprzewodników |  Tajwan Wiadomości

TAIPEI (Taiwan News) – Przedstawicielstwo Tajpej w Polsce i Polskie Biuro w Tajpej we wtorek (27 września) podpisały memorandum o porozumieniu ustanawiającym Tajwańsko-Polską Grupę Roboczą ds. Półprzewodników.


Grupa robocza będzie promować wspólne działania w dziedzinie półprzewodników i mikroelektroniki, w tym wystawy i seminaria. Przyspieszy również edukację i szkolenie profesjonalistów zajmujących się półprzewodnikami.


Według komunikatu prasowego polskiego biura w Tajpej, grupa będzie również służyć jako nowa platforma dla obu krajów do dyskusji i planowania głębszej współpracy między odpowiednimi przedstawicielami administracji publicznej, B+R, biznesu, nauki i instytucji edukacyjnych obu krajów .


Ponadto grupa robocza ułatwi również wymianę wiedzy fachowej na temat najnowocześniejszych technologii, dodało biuro.


„MOU odzwierciedla rosnącą polsko-tajwańską współpracę technologiczną. Porozumienie ma na celu promowanie bliskiej współpracy dwustronnej między Polską a Tajwanem w dziedzinie półprzewodników i mikroelektroniki, z naciskiem na współpracę inwestycyjną, biznesową i badawczo-rozwojową – powiedział Cyryl Kozaczewski, dyrektor polskiego biura w Tajpej. Kozaczewski podpisał list intencyjny w imieniu rządu polskiego.


W maju polska delegacja handlowa odwiedziła Tajwan, gdzie wzięła udział w 10. Polsko-Tajwańskich Konsultacjach Gospodarczych i podpisała trzy Memorandum of Understanding (MOU) w sprawie współpracy w zakresie najnowocześniejszych technologii, mobilności elektrycznej i ochrony środowiska, podał polski urząd.


W dniach 22-28 września do Polski przyjechała tajwańska delegacja złożona z ekspertów ds. nauki, biznesu i technologii, która spotkała się z polskim wiceministrem rozwoju i technologii Grzegorzem Piechowiakiem. Grupa, kierowana przez przedstawiciela Tajwanu w Unii Europejskiej i Brukseli, Tsai Ming-yen (蔡明彥), starała się współpracować z narodem Europy Środkowej w celu zbudowania solidnego łańcucha dostaw półprzewodników.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *