Connect with us

Świat

Tajlandzka marynarka wojenna poszukuje 33 żołnierzy piechoty morskiej zaginionych po zatonięciu okrętu wojennego

Published

on

Tajlandzka marynarka wojenna poszukuje 33 żołnierzy piechoty morskiej zaginionych po zatonięciu okrętu wojennego

BANGKOK, 19 grudnia (Reuters) – Tajlandzkie wojsko rozmieściło w poniedziałek okręty wojenne i helikoptery, aby spróbować zlokalizować 33 żołnierzy piechoty morskiej, którzy zaginęli po tym, jak korweta zatonęła w nocy na niespokojnych wodach Zatoki Tajlandzkiej – poinformowała marynarka wojenna.

Trzy okręty Marynarki Wojennej i dwa helikoptery zostały wysłane w celu odnalezienia zaginionej kobiety w pobliżu prowincji Prachuap Khiri Khan na południe od Bangkoku po tym, jak okręt wojenny HTMS Sukhothai doznał awarii silnika i spadł około 20 mil morskich od brzegu tuż przed północą.

Jak poinformowała Marynarka Wojenna, nocna misja ratunkowa podczas niesprzyjającej pogody uratowała 73 ze 106 osób na pokładzie, podczas gdy pozostałe 33 zostały zmuszone do opuszczenia statku.

Członkowie załogi Królewskiej Marynarki Wojennej Tajlandii wracają z misji ratunkowej po zatonięciu korwety Marynarki Wojennej w Zatoce Tajlandzkiej, w prowincji Prachuap Khiri Khan, Tajlandia, 19 grudnia 2022 r. REUTERS / Napat Wesshasartar

Marynarka wojenna opublikowała zdjęcia i nagrania wideo na swoim koncie na Twitterze, przedstawiające grupę personelu w pomarańczowych kamizelkach w czarnym pontonie oddalającym się od statku w ciemności, gdy fale wokół niego wezbrały. Nie było od razu jasne, ile tratw zostało rozmieszczonych.

Sukhothai, zbudowana w USA korweta służąca od 1987 roku, została uderzona w niedzielę przez silne fale, które zmusiły ją do przechylenia się na boki, zanim została zalana wodą morską, powiedział rzecznik Marynarki Wojennej admirał Pogkrong Monthardpalin.

Zdjęcie udostępnione przez Marynarkę Wojenną pokazało szary statek przewrócony na bok, podczas gdy inny obraz na ekranie skanera pokazywał dziób statku i wieżyczkę strzelniczą wystającą ponad linię wodną, ​​gdy tonął.

Reportaż Juarawee Kittisilpa, Panu Wongcha-um i Napat Wesshasartar; pisanie od Martina Petty’ego; Montaż autorstwa Kennetha Maxwella

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *