Connect with us

Świat

Dora szturmem nad Hiszpanią i Portugalią. Chaos komunikacyjny, 1 osoba zmarła

Published

on

Dora szturmem nad Hiszpanią i Portugalią.  Chaos komunikacyjny, 1 osoba zmarła

Burza w Dora, która od piątku szalała nad Półwyspem Iberyjskim, spowodowała poważne problemy z ruchem drogowym w północno-wschodniej Portugalii, a także w środkowej i północnej Hiszpanii. Jedna osoba zginęła w wypadku na oblodzonej drodze w pobliżu hiszpańskiego miasta Leon.

Według służb obrony cywilnej obu krajów kilkadziesiąt dróg w Portugalii i Hiszpanii zostało zablokowanych przez obfite opady śniegu w sobotnie popołudnie.
Burze śnieżne w piątek doprowadziły do ​​odwołania zajęć w niektórych portugalskich społecznościach w sąsiednich dzielnicach, takich jak Castelo Branco, Guarda i Braganca.

Od piątku Obrona Cywilna Portugalii przeprowadziła ponad pół tysiąca interwencji, których głównym celem było odśnieżenie ulic, usuwanie połamanych drzew z ulicy oraz pompowanie wody z zalanych budynków.

W Hiszpanii najtrudniejsza sytuacja występuje w 19 prowincjach północnej części kraju, zwłaszcza w Galicji, Kantabrii, Kastylii i León, Nawarrze i Kraju Basków.

Kierowca zginął w wypadku ciężarówki przez firmę sprzątającą w prowincji Leon w sobotę. Według ustaleń lokalnej policji, pojazd spadł z jezdni na zakręcie oblodzonej drogi w pobliżu San Clemente de Valdueza i uderzył w drzewo.

SPRAWDŹ TAKŻE: Super gigant kobiet w St. Moritz odwołał. Powód nadmiernych opadów śniegu

READ  Stany Zjednoczone wysyłają „ładunek lotniczy” w celu wyszukania zaginionych indonezyjskich okrętów podwodnych
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *