Connect with us

Świat

Tajfun In-fa atakuje południowe wyspy Japonii, gdy zbliża się kolejne zagrożenie tropikalne

Published

on

A za In-fa kryje się tropikalne zagrożenie dla północnej i środkowej części Japonii, które może mieć wpływ na Igrzyska Olimpijskie do początku przyszłego tygodnia.

Tajfun In-fa znajduje się obecnie około 200 mil od Okinawy i zaczyna się przemieszczać na północny zachód. Zgodnie z aktualizacją Joint Tajfun Warning Center (JTWC) o godzinie 17:00 czasu wschodniego maksymalne wiatry podczas burzy wynoszą 150 km/h.

In-fa osłabł nieco w połowie tygodnia z powodu suchego powietrza, łagodząc burze, a także nieco chłodniejsze temperatury powierzchni morza.

Dobrą wiadomością jest to, że z tego powodu nie oczekuje się znaczącego nasilenia tej burzy; ale nadal będzie to huragan kategorii 2 uderzający w ląd na północno-zachodnim Pacyfiku.

In-fa będzie kontynuował powolny rejs w ogólnym kierunku północno-zachodnim z maksymalnymi wiatrami od 160 do 165 km / h do piątku czasu lokalnego, gdy dotrą do Okinawy i innych części południowych wysp japońskich.

Oprócz silnych wiatrów nadal będzie padać ulewny deszcz. Obszar w i w pobliżu Miyakojima w Japonii będzie narażony na ulewne deszcze, z dodatkowymi prognozami opadów wynoszącymi ponad 20 cali (plus 500 milimetrów).

Oczekuje się, że centrum burzy przejdzie ponad 160 kilometrów na północ od Tajwanu, ale na wyspę nadal będą padać duże ilości deszczu.

„Pasmo górskie na Tajwanie może wycisnąć nawet metr deszczu nad regionem, podczas gdy Tajwan musi zmagać się z najgorszą suszą od około 50 lat. Taka ilość deszczu może doprowadzić do katastrofalnych powodzi i osunięć ziemi ”- mówi meteorolog CNN Tom Sater.

Około 380 do 500 milimetrów (15 do 20 cali) oczekuje się do soboty czasu lokalnego.

Po tym, jak In-fa wycofa się w ten weekend z Japonii i Tajwanu, burza przesunie się w kierunku wschodnich Chin i prawdopodobnie uderzy w region od niedzieli.

READ  Exodus i American Nation - WSJ

Nadal istnieją różnice w czasie, kiedy uderzy w ląd, ale oczekuje się, że uderzy w obszar między Szanghajem a Wenzhou, przynosząc ze sobą silne wiatry i ulewne deszcze.

Liczba ofiar śmiertelnych rośnie, gdy pasażerowie zgłaszają przerażenie związane z powodziami metra w Chinach

JTWC spodziewa się, że maksymalne utrzymujące się wiatry w pobliżu centrum burzy wyniosą około 110 km/h, co jest silnym sztormem tropikalnym. Jednak ze względu na niepewność prognozy, sztorm może nadal być intensywnym tajfunem.

Większym problemem jest możliwość wystąpienia deszczy powodziowych na gęsto zaludnionych obszarach Chin.

„Historią będą ulewne deszcze, podobnie jak szanghajska strona burzy i miejsce, w którym większość wilgoci jest spychana na brzeg” – mówi meteorolog CNN Michael Guy.

„Opady deszczu do 10 cali (250 milimetrów) będą szeroko rozpowszechnione, z większymi ilościami do 20+ cali (500+ milimetrów) w odizolowanych miejscach. Powódź będzie zatem poważnym problemem”.

Potencjalny cyklon tropikalny podczas igrzysk olimpijskich

W ślad za Tajfunem In-fa istnieje możliwość, że na zachodnim Pacyfiku może powstać nowy cyklon tropikalny.

Sportowcy mogą zmierzyć się z najcieplejszymi igrzyskami olimpijskimi od dziesięcioleci

Istnieje wiele niewiadomych dotyczących prognozy następnej burzy, ale model prognozy na kilka dni sugeruje burzę tropikalną lub ryzyko tajfunu dla północnej i środkowej części Japonii około niedzieli lub poniedziałku.

Wspólne Centrum Ostrzegania przed Tajfunami daje temu obszarowi średnioterminową szansę na potencjalny rozwój tropików w krótkim okresie.

W tym momencie w środkowo-wschodniej Japonii możliwe są ulewne deszcze i porywiste wiatry do początku przyszłego tygodnia, co może zakłócić niektóre wydarzenia na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Więcej szczegółów na ten temat podamy, gdy prognoza stanie się bardziej pewna.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *