Connect with us

Świat

Szwecja: Zamieszki w Malmö po spaleniu Koranu

Published

on

Około 300 osób zablokowało główną drogę do dzielnicy Rosengard fajerwerkami, świecami i oponami. W ruchu były też butelki rzucone policji.

Wczesnym popołudniem w Malmö Koran został prowokacyjnie spalony przez członków i zwolenników Stram Kurs. Policja aresztowała trzy najbardziej agresywne osoby.

Szwedzka policja nie zgodziła się na taką demonstrację, co uzasadniało swoją decyzję groźbą „mowy nienawiści wobec mniejszości religijnej”. Rano przewodniczący partii, Rasmus Paludan, został odesłany do granicy i na dwa lata miał zakaz wjazdu do Szwecji.

Stram Kurs uzyskał 1,8 proc. W ostatnich wyborach parlamentarnych w Danii. Głosy bez zdobycia miejsca. Paludan jest najbardziej znany ze swoich publicznych wystąpień, w których spalany jest Koran. W czerwcu polityk został skazany na trzy miesiące więzienia w Danii za wypowiadanie się na tle rasistowskim. Zapytany w czwartek przez szwedzkie media, czy Koran zostanie zbezczeszczony w Malmö w piątek, mimo braku pozwolenia na zjazd, odpowiedział: – Jestem pewien, chociaż jeszcze nie wiem, jak to się stanie.

Zdjęcie: TT NEWS AGENCY / PAP

Zamieszki w Malmö w Szwecji

Zdjęcie: TT NEWS AGENCY / PAP

Zamieszki w Malmö w Szwecji

Cieszymy się, że jesteś z nami. Zapisz się do newslettera Onetu, aby otrzymywać od nas najcenniejsze treści

READ  Francja: Uzbrojony napastnik przetrzymuje zakładników poza Paryżem. Tragiczny koniec
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.