Connect with us

Nauka

Szwecja bije rekord wysokich temperatur w lutym | Głos Ameryki

Published

on

Szwedzki krajowy serwis pogodowy, Szwedzki Instytut Meteorologiczno-Hydrologiczny (SMHI), podał w czwartek nową krajową wysoką temperaturę w lutym – 16,8 stopnia Celsjusza.

SMHI potwierdził rekord na swoim koncie na Twitterze, przypisując wysokie temperatury föhnvind, gorącemu, suchemu wiatrowi, który tradycyjnie pochodzi z gór.

Rekordowe temperatury odnotowano także w czwartek w Polsce, gdzie Maków Podhalański osiągnął 21,7 st. C, oraz na Słowacji, gdzie południowo-zachodnie miasto Hurbanowo odnotowało wzrost o 20,8 st. C.

Zimowa pogoda dociera do różnych części Europy, od Polski po Turcję

W niektórych rejonach Polski temperatura spadła do minus 28 stopni Celsjusza (minus 18 Fahrenheita) w nocy, najzimniejsza noc od 11 lat

Czwartkowe rekordy przypadają w czasie, gdy Europa Zachodnia i Środkowa przeżywa rodzaj zimowej fali upałów, z rekordami spadającymi wcześniej w tym tygodniu w Czechach, Austrii i Niemczech, gdzie Hamburg osiągnął w poniedziałek 21,1 stopnia Celsjusza – najcieplejszą temperaturę odnotowano w poniedziałek. tam w każdym miesiącu zimowym.

Niektóre z zapisów, które spadły w tym tygodniu, przetrwały ponad sto lat.

Fala upałów pojawiła się dwa tygodnie po tym, jak w Europie Zachodniej i Środkowej wystąpiła lodowata fala zimowa, z obfitymi opadami śniegu w Wielkiej Brytanii, Niemczech i Holandii.

Meteorolog z Washington Post, Matthew Cappucci, powiedział, że w regionie zaobserwowano duże wahania temperatury dzięki efektowi huśtawki w strumieniu, który na początku tego miesiąca przyniósł zimne powietrze z bieguna, aw tym tygodniu ciepłe powietrze z południa, w tym pył z Sahary Afryka.

READ  Dr Fauci mówi, że jego dzieci nie wracają do domu na Święto Dziękczynienia, aby uchronić się przed koronawirusem
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *