Szokująca strata z siatkarzem Vervas! 0: 3 w derbach Mazowsza

Siatkarze Vervy rozpoczęli to spotkanie falstartem (0: 3), ale szybko odrobili straty (4: 4). Jednak równa walka nie trwała długo. Skuteczni w ataku radomscy piłkarze odzyskali inicjatywę i zrobili wyraźny postęp w połowie seta. Po Dawidzie Dryjim gospodarze przegrali 6:12. Gra gości przeskakiwała z akcji do akcji, a coraz bardziej zagubiony i chaotyczny zespół ze stolicy nie mógł się oprzeć. Ostatecznie Czarni opanował sytuację i nieudany mecz rywali zapewnił im ostatni punkt (17:25).

W drugim odcinku na boisku pojawił się Jan Król i skutecznie rozpoczął swój występ – dwoma asami. To był zdecydowanie bardziej wyrównany set od poprzedniego, głównie za sprawą lepszej gry gospodarzy. Kiedy skończyli skakać trzy triki (19:16), wydawało się, że są w stanie wyrównać grę. Żaden z tych. Od 22:20 do 22:24 przegrali kolejne cztery akcje i to radomscy piłkarze po imponującym bloku dostali solidną piłkę. Verva obronił się po ataku króla, ale w kolejnej akcji Daniel Gąsior wyjaśnił sytuację w tej grze (23:25).

Set numer trzy to także atut radomskich siatkarzy. Pojawiła się w środku tego odcinka, kiedy po serii dobrych zagrywek Dryji (11:17) zbudowali wyraźny punktowy postęp. To był kluczowy moment w secie, bo „Wojskek” nie oddał takiej przewagi i ostatecznie opanowali sytuację. Punkt meczowy przyznali im gospodarze w siatce, a po chwili Gąsior zakończył ten jednostronny występ asem serwisowym (19:25).

Najwięcej punktów: Bartosz Kwolek (11) – Verva; Daniel Gąsior (14), Brenden Sander (12), Dawid Dryja (11) – czarni. MVP: Dawid Dryja.

Obie drużyny nie mogły jeszcze pojawić się w pełnych składach. W drużynie z Warszawy nie było Piotra Nowakowskiego (był już na trybunach) i Artura Szalpuka. Trener Robert Prygiel nie mógł skorzystać z usług Dawida Konarskiego i Mateusza Masłowskiego. Ogromną niespodziankę sprawili radomscy siatkarze, przerywając fatalną passę czterech porażek. Verva po raz drugi z rzędu przegrała na ursynowskiej arenie – kilka dni wcześniej przegrała z Treflem Danzig 3: 1.

READ  Strategiczni partnerzy Polska i Ukraina spierają się o bolesną przeszłość

Verva Warszawa Orlen Paliwa – Cerrad Enea Czarni Radom 0: 3 (17:25, 23:25, 19:25)

Verva: Engel Trinidad De Haro, Bartosz Kwolek, Jakub Kowalczyk, Michał Superlak, Igor Grobelny, Andrzej Wrona – Damian Wojtaszek (Libero) oraz Jan Fornal, Jan Król, Michał Kozłowski, Jakub Ziobrowski. Trener: Andrea Anastasi.
Czarny: Michał Kędzierski, Brenden Sander, Wiktor Josifow, Lucas Loh, Dawid Dryja, Daniel Gąsior – Maciej Nowowsiak (libero). Trener: Robert Prygiel.