Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Sześć miast „wolnych od LGBT” w Polsce traci unijne fundusze

Published

on

Komisja Europejska odmówiła finansowania sześciu polskich miast, które zadeklarowały się jako takie „Wolny od LGBT, „Rosnący lokalny trend w gminach do wydawania rezolucji lekceważących lesbijek, gejów, osoby biseksualne i transpłciowe.

„Wartości i podstawowe prawa UE muszą być szanowane przez państwa członkowskie i władze państwowe” – napisała komisarz UE ds. Równości Helena Dalli w jednym Ćwierkać Ogłoszenie o odrzuceniu.

Rzecznik Komisji Europejskiej przesłał do NBC News e-mailem, że komisja nie wyznaczy sześciu miast, ale powiedział, że „podstawowa zasada równego traktowania leży u podstaw naszego procesu selekcji”.

Decyzja oznacza, że ​​wnioski tych sześciu nienazwanych miast o „bliźniaki” z innymi miastami w Unii Europejskiej – podobnie jak „miasta bliźniacze” w Stanach Zjednoczonych – zostały odrzucone. Dzięki aplikacjom można odblokować do 25 000 euro na konferencje i inne działania związane z budowaniem grup.

„Nasze kontrakty gwarantują, że każdy w Europie może być wolny, kim jest, gdzie chce, kochać kogo chce i walczyć tak wysoko, jak chce” – powiedziała przewodnicząca Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen tweetował. „Będę nadal naciskać na #UnionOfEquality”.

Kwestia praw LGBTQ podzieliła ostatnio Polskę.

Wcześniej w tym miesiącu był prezydent konserwatywny Andrzej Duda wybrany ponownie z niewielkim marginesem 51 procent głos. Duda prowadził kampanię przeciwko równości osób LGBTQ, obiecując, że homoseksualiści zostaną wykluczeni z małżeństwa, a kwestie LGBTQ zostaną usunięte z programów szkolnych.

Inne miasta w Europie Zachodniej wypowiedziały już umowy „bliźniacze” z polskimi miastami „wolnymi od LGBT” przed niedawnym odrzuceniem przez Komisję Europejską.

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro określił odrzucenie jako „nielegalne”, wezwał Komisję Europejską do jego cofnięcia i przekonywał, że UE powinna szanować poglądy wszystkich obywateli

Trend rozpoczął się w marcu 2019 roku, kiedy małe miasta podjęły uchwały opowiadające się za „Ideologia LGBT. „Od tego czasu podążyły za nimi dziesiątki miast, a obecnie w tych gminach żyje mniej więcej jedna trzecia ludności Polski.

READ  Koronawirus w USA. Nowy Jork: Pierwszy taki dzień od początku pandemii

Polski ruch „Strefa wolna od LGBT” już wywołał międzynarodowe fale. W zeszłym roku Carnegie Hall została odwołana pod presją wydarzenie związany z polskim magazynem pierwsza naklejka „Strefa wolna od LGBT” wprowadzona do obiegu w wydaniu z lipca 2019 r.

konsekwencje NBC Out na Świergot, Facebook & Instagram

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *