Connect with us

Świat

Szeregowy i porucznik. Żołnierze należą do wojska

Published

on

Szeregowy, bosman, majorka czy porucznik – Bundeswehra planuje w ciągu roku wprowadzić odpowiedniczki prawie wszystkich stopni wojskowych. Wyjątkiem byłyby stopnie kapitana i pułkownika – w takich przypadkach zachowuje się postać kapitana i pułkownika.

Pomysł niemieckiego Ministerstwa Obrony ujawnił dziennik „Die Welt”. „Frankfurter Allgemeine Zeitung” ponownie podkreśla, że ​​projekt ten jest postrzegany jako kontrowersyjny nie tylko przez duże grono polityków, ale także przez „bezpośrednio zainteresowane kobiety”.

FAZ zwraca uwagę, że poprzedniczka obecnej minister obrony Annegret Kramp-Karrenbauer, Ursula von der Leyen, nie zdecydowała się na wprowadzenie kobiet do Bundeswehry. Sama Annegret Kramp-Karrenbauer nie była jeszcze zaangażowana w ten konkretny projekt. Niemieckie Ministerstwo Obrony podkreśla jednak znaczenie równości kobiet i mężczyzn w armii.

Jednak według magazynu badania pokazują, że większość z 22 000 kobiet w Bundeswehrze odrzuca ideę żeńskich form stopni wojskowych.

Agnieszka Brugger, polityk zajmująca się zielenią, powiedziała w komentarzu dla „FAZ”, że wizerunek kobiet w wojsku nie jest zły, ale „sposób, w jaki ministerstwo zajmuje się tą sprawą, nie jest najmądrzejszy”.

Lewicowa Christine Buchholz zauważa, że ​​Bundeswehra ma znacznie poważniejsze problemy, takie jak rosnąca liczba doniesień o molestowaniu seksualnym.

Na ten temat wypowiedział się także Rüdiger Lucassen z AfD. Wprowadzenie feministek i idei gender w Bundeswehrze to rodzaj satyry i sprawa czysto ideologiczna. – Nikt tego nie chce, nikt go nie używa, ale i tak jest wprowadzany – wyznał.

Z Berlina Berenika Lemańczyk (PAP)

READ  USA odczuwają ulgę, gdy Chiny wydają się słuchać ostrzeżeń skierowanych do Rosji
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *