Connect with us

Świat

Szef wiadomości NPR zapowiada niespodziewane odejście po czterech latach

Published

on

Szef wiadomości NPR zapowiada niespodziewane odejście po czterech latach

Szefowa wiadomości NPR ogłosiła w piątek, że odchodzi z organizacji, co zbiega się z przetasowaniami w strukturze zarządzania giganta mediów non-profit.

Nancy Barnes, która w 2018 roku objęła stanowisko starszego wiceprezesa i dyrektora redakcyjnego ds. transmisji i wiadomości cyfrowych w NPR, powiedziała, że ​​opuści organizację jesienią tego roku. Nie ogłosiła żadnych nowych planów, ale powiedziała w piątek w notatce dla personelu, że będzie „prowadziła inne dziennikarskie przedsięwzięcia”.

Jej decyzja zapadła kilka godzin po tym, jak dyrektor generalny NPR John Lansing ogłosił utworzenie nowego stanowiska, które będzie nadzorować cały program NPR – programy informacyjne o markach, takie jak All Things Uwzględnione, a także podcasty i programy nieaktualne, takie jak Wait. Zaczekaj… nie mów mi”. Nowe stanowisko dyrektora ds. treści skutecznie dodałoby kolejną warstwę zarządzania do Barnesa, który wcześniej podlegał bezpośrednio Lansingowi.

Barnes i Lansing nie odpowiedzieli na prośby o komentarz.

Barnes, bardzo szanowany redaktor gazet w Houston Chronicle i Minneapolis Star Tribune, przejął kolekcję wiadomości NPR od tymczasowego menedżera po tym, jak Michael Oreskes zrezygnował w 2017 roku po wielu zarzutach o molestowanie seksualne.

NPR powiedział, że przeprowadzi poszukiwania zastępcy Barnesa, który będzie czwartą osobą kierującą działaniami informacyjnymi NPR w ciągu ostatnich pięciu lat.

Odchodzi z NPR, organizacji non-profit, finansowanej głównie z tantiem z niekomercyjnych stacji radiowych i sponsorów korporacyjnych, w czasie narastającej presji finansowej.

W roku fiskalnym 2021, NPR miał przychody po wydatkach w wysokości 16,9 mln USD – co oznacza odejście od deficytu w wysokości 14,1 mln USD rok wcześniej. Urzędnicy określili, że organizacja była: mocno uderzony przez pandemię, przy czym codzienne słuchanie i wsparcie firmy spada, ponieważ mniej osób słuchało wiadomości podczas pracy w domu. W połowie 2020 r. NPR nałożyła na większość swoich redakcji bezpłatne tygodniowe urlopy.

READ  Jej prawnik mówi, że 13-latka skłamała na temat francuskiego nauczyciela, któremu później ścięto głowę

Lansing ogłosił nowe stanowisko dyrektora ds. treści w notatce dla pracowników w piątek rano. Barnes ogłosił, że dziś po południu przejdzie na emeryturę.

Napisała w wewnętrznej notatce, że „rosło nakładanie się wiadomości i [non-news] Działy Programowe” oraz że poparła decyzję Lansing o powołaniu nowego dyrektora ds. treści. Nazwała swój wyjazd „słodko-gorzkim”.

Dział informacyjny NPR zatrudnia obecnie 481 pracowników. Dział programistyczny zatrudnia dodatkowo 183 osoby.

Barnes nadzorował relacje NPR z wyborów prezydenckich w 2020 r., pandemii, niepokojów społecznych po zabójstwie George’a Floyda i rosyjskiej inwazji wojskowej na Ukrainę. Założyła również dział ds. klimatu, zespół ds. dezinformacji i zespół dochodzeniowy ds. najnowszych wiadomości. Powiedziała, że ​​pozostanie na stanowisku do wyborów śródokresowych w 2022 roku.

NPR zdobył swoją pierwszą nagrodę Pulitzera pod Barnesem w zeszłym roku w zakresie relacji audio dla jednego seria podcastów śledczych zatytułowana „Bez kompromisów” o zwolennikach broni. Druga seria wyprodukowana przez NPR, „Przebieg: Iran Solejmaniego”, w sprawie zabójstwa irańskiego generała majora Qasema Soleimaniego, był finalistą nagrody Pulitzera w zeszłym roku.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *