Connect with us

Nauka

Szef SFI Philip Nolan przemawia na konferencji Photonics Ireland na Uniwersytecie w Limerick

Published

on

Szef SFI Philip Nolan przemawia na konferencji Photonics Ireland na Uniwersytecie w Limerick

Profesor Philip Nolan wygłosił przemówienie otwierające niedawną konferencję Photonics Ireland, która odbyła się na Uniwersytecie w Limerick, która stanowiła kamień milowy w świecie fotoniki.

Wydarzenie organizowane co dwa lata, które powraca do Limerick od czasu swojej inauguracyjnej edycji w 2007 r., zgromadziło ponad 180 delegatów ze środowisk akademickich i przemysłowych z całej Irlandii.

Profesor Nolan, dyrektor generalny Science Foundation Ireland (SFI), w swoim przemówieniu otwierającym konferencję, która odbyła się w Instytucie Bernal przy Uniwersytecie Kalifornijskim, podkreślił fundamentalną rolę fotoniki w poszerzaniu granic nauki i promowaniu innowacji.

Konferencja, której tematyka obejmowała urządzenia i obrazowanie fotoniczne, biofotonikę i wykrywanie, optykę i technologie kwantowe, nanofotonikę i plazmonikę, integrację i pakowanie fotoniczne, komunikację i sieci optyczne oraz interakcję materiałów laserowych i plazmowych, ukazała zróżnicowany i dynamiczny charakter pola fotonicznego . .

Delegatów powitał profesor Kenneth Stanton, nowy dziekan wykonawczy Wydziału Nauki i Inżynierii UL, który powiedział: „Photonics Ireland to ważne wydarzenie dla młodych badaczy i studentów studiów podyplomowych w tej dziedzinie, ponieważ zapewnia nieocenioną platformę wymiany pomysłów , promowanie współpracy i badanie najnowszych osiągnięć w nauce i technologii fotonicznej.”

Konferencji współprzewodniczyli dr Ning Liu i profesor Christophe Silien z Wydziału Fizyki UL, którzy wyjaśnili, że „był to pierwszy raz, kiedy konferencja Photonics Ireland odbyła się osobiście od czasu pandemii Covida. Wspaniale jest widzieć tak dużą frekwencję.”

Dwóch wybitnych prelegentów plenarnych, profesor Thorfinnur Gunnlaugsson z Trinity College w Dublinie i profesor Laura Na Liu, dyrektor 2. Instytutu Fizyki na Uniwersytecie w Stuttgarcie i Instytutu Badań nad Przewodnikiem Stałym im. Maxa Plancka, wygłosili wnikliwe przemówienia, które zachwyciły publiczność.

W konferencji wzięło także udział ośmiu prelegentów z całego świata, którzy podzielili się swoją wiedzą na temat różnych aspektów nauki o fotonice.

Wśród prelegentów znaleźli się profesor Johann Peter Reithmaier (Uniwersytet w Kassel, Niemcy), dr Paolo Bianchini (IIT Genua, Włochy), profesor Malgorzata Barańska (Uniwersytet Jagielloński, Polska), profesor Alessandro Fedrizzi (Uniwersytet Heriot-Watt, Wielka Brytania) , profesor Greg Sun (Uniwersytet Massachusetts w Bostonie, USA), profesor Michael Strain (Uniwersytet Strathclyde, Wielka Brytania), profesor Brendan Dromey (Queen’s University w Belfaście) i dr Ruth Mackey (CSO i dyrektor mBryonics Ltd).

READ  Gdybym był Dylanem Groenewegenem, trudno byłoby wrócić do stada - mówi Caleb Ewan

Konferencja obejmowała także 43 prezentacje ustne przygotowane przez doktorantów, badaczy i głównych badaczy z Irlandii i Wielkiej Brytanii. Nagrodzono trzy najlepsze prezentacje ustne i cztery najlepsze prezentacje plakatowe, podkreślając wyjątkowy wkład badawczy badaczy na początku kariery.

Dzięki licznym sesjom plakatowym obejmującym 75 plakatów uczestnicy mieli wiele okazji do wymiany wiedzy i interakcji z rówieśnikami. Profile uczestników obejmowały zarówno badaczy ze stopniem doktora, jak i doktorantów, pracowników naukowych i wykładowców z irlandzkich uniwersytetów, Queen’s University w Belfaście, FH Münster (Niemcy) i innych renomowanych instytutów badawczych.

Konferencja Photonics Ireland 2023 była możliwa dzięki hojnemu sponsorowi wielu firm i organizacji, w tym irlandzkiego centrum integracji fotonicznej SFI, Optica (dawniej Optical Society of America), Pro-Lite Technology, Institute of Physics, Photonic Solutions, PicoQuant, Amplituda lasera i Centrum Zaawansowanej Fotoniki i Analizy Procesów.

Jednym z głównych punktów konferencji była dyskusja panelowa zatytułowana „Jak inspirować kolejne pokolenie badaczy fotoniki?” w którym uczestniczyli paneliści z małych i średnich firm oraz uczelni. Podzielili się cennymi informacjami na temat pielęgnowania i szkolenia najlepszych talentów w dziedzinie fotoniki.

Na zakończenie konferencji organizatorzy ogłosili, że następna konferencja Photonics Ireland w 2025 r. odbędzie się w Cork i zostanie zorganizowana przez Tyndalla, irlandzkie Centrum Integracji Fotonicznej i University College Cork. Społeczność fotoniczna z niecierpliwością oczekuje na kolejne ekscytujące spotkanie, które jeszcze bardziej rzuci światło na przyszłość nauki i technologii fotonicznej.

Zobaczyć kliknij tutaj, aby uzyskać więcej informacji na temat konferencji Photonics Ireland i dla wszystkich przyszłych aktualizacji.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *