Connect with us

Zabawa

Szczyt studencki Festiwalu Filmowego w Lake Placid gromadzi najnowsze pokolenie filmowców –

Published

on

Szczyt studencki Festiwalu Filmowego w Lake Placid gromadzi najnowsze pokolenie filmowców –

Kiedy siadamy i odpoczywamy przed ekranem filmowym (lub komputerem), łatwo zapomnieć, ile pracy włożono w produkcję filmu. Oczywiste jest, że każdy, kto odważy się podjąć ten zawód, musi mieć pasję i zaangażowanie. Chciałem dowiedzieć się więcej o kreatywnych młodych ludziach, którzy wezmą udział w szczycie studenckim festiwalu filmowego w Lake Placid.
https://www.adirondackfilm.org/lake-placid-film-festival-student-summit, wysoce konkurencyjny program stypendialny, który umożliwia udział w festiwalu szerokiej grupie studentów i absolwentów. Spotkają się, aby uczyć się, współpracować i dzielić się swoimi marzeniami.


Udało mi się dogonić Kyle Broner, Connor Censak, Grace Chen, Juliana Flores-Ortiz, Paulina Jaskiesicz, Joe Morrison, Mac Pettit, Dante Simonetta i Zagham A. Shah. To, co odkryłem, oprócz różnorodności środowisk i zainteresowań, może być zachęcające dla nauczycieli i profesorów sztuk pięknych i filmoznawstwa. Wydaje się, że praktyczna edukacja artystyczna, nawet na poziomie gimnazjów i szkół średnich, zainspirowała wielu uczniów.

Nawet jako dziecko Kyle’a Bronera Robienie zdjęć i nagrywanie filmów było twórczym przedsięwzięciem. Kyle, który pierwotnie studiował informatykę, odkrył, że filmowcy łączą kreatywność z radością poznawania technicznych aspektów produkcji filmowej. Jednak Kyle nie spodziewał się, że przerodzi się to w karierę zawodową, dopóki nie uczęszczał do Dutchess Community College, gdzie po roku nauki na odległość w czasie pandemii ostatnie semestry spędził, koncentrując się na kursach z zakresu produkcji filmowej. Kyle pracował na uczelni jako asystent producenta kamer, a także pełnił funkcję prezesa uczelnianego stowarzyszenia filmowego. Jest szczególnie dumny z sukcesu współpracy stowarzyszenia ze Związkiem Studentów Czarnych przy filmie „Uciekaj”. Obecnie Kyle studiuje studia licencjackie na kierunku medioznawstwo i produkcja, film i telewizja w Marist College. Kyle jest szczególnie zainteresowany szkoleniem w zakresie edytora wideo i pracą z oprogramowaniem takim jak Avid. Pozostaje jednak otwarty i entuzjastycznie nastawiony do wszystkich możliwości.

Connora Censaka studiuje ostatni rok na SUNY Oswego, który w maju 2024 r. ukończy studia z tytułem licencjata w dziedzinie historii oraz kinematografii/filmoznawstwa. Chociaż w domu miał kontakt z różnymi filmami, jego zainteresowanie filmem ukształtowało się w ostatniej klasie liceum, kiedy uczęszczał na zajęcia z filmoznawstwa, które mu się podobały. Jego inne główne zainteresowania obejmują historię Ameryki. Connor odbył staż w Towarzystwie Historycznym i Muzeum Miasta Oswego. Connor uwielbia opowiadać historie i tworzyć postacie, dlatego planuje karierę scenarzysty. Rozpoczął produkcję kilku filmów krótkometrażowych, z których jeden, jego zdaniem, jest jego najlepszym w dotychczasowej historii: „Suckle”, który nakręcił w zeszłym roku na kurs filmoznawstwa. Odkrył również, że studiowanie historii jest korzystne dla jego pisania scenariuszy, ponieważ zrozumienie historii i tego, jak faktycznie zachowują się ludzie, pomaga mu tworzyć bardziej autentyczne historie.

READ  Gdzie jest kręcony Open Your Eyes? Lokalizacje Netflix

Kiedy rozmawiałem z Grace Chen, studentka Uniwersytetu Amerykańskiego, właśnie wróciła z Festiwalu Filmowego w Telluride w ramach sympozjum studenckiego. Ukończyła także Gotham
Program rozwoju Centrum Filmowo-Medialnego EDU. Obydwa programy intensywne, ale z drugiej strony Grace zajmuje się sztuką, łącząc zajęcia i projekty twórcze, odkąd była w gimnazjum w Arlington w Wirginii. Grace uważa, że ​​jej szkoły oferują kursy sztuk wizualnych i performatywnych, a także mogła brać udział w kursach rysunku, malarstwa, teatru, chóru i produkcji filmowej. Wyprodukowany przez nią film krótkometrażowy Banana: an Asian-American Story zdobył nagrodę Scholastic Art and Writing Award i był prezentowany w oficjalnej selekcji na festiwalach. Była zadowolona z ciepłej reakcji publiczności, ponieważ film poruszał złożoność przynależności do dwóch kultur. Grace obecnie zdobywa tytuł licencjata w dziedzinie sztuki filmowej i medialnej oraz projektowania komunikacji graficznej, a także planuje pisać i reżyserować filmy.

Juliany Flores-Ortiz Jej fascynacja filmem zaczęła się już w dzieciństwie, kiedy poszła z rodzicami do kina, a potem rozmawiała z nimi i dokonywała ich sekcji. Ponieważ rodzice zachęcali ją do kontynuowania kariery artystycznej, uczęszczała do Centrum Sztuki hrabstwa Pinellas. Jako szkoła publiczna PCCA jest „zgodna z programami konserwatoriów sztuki”. Ten czteroletni program pozwala uczniom wybrać główny kierunek studiów w zakresie tańca, muzyki, teatru lub sztuk wizualnych. podczas studiów Studia przy wielu produkcjach na żywo. Obecnie kończy studia licencjackie na kierunku Studia Przemysłowe i Krytyka w Brooklyn College, pracując jednocześnie na stanowiskach związanych z filmem, w tym na SharingBox, co pozwala jej kontynuować studia. Juliana jest podekscytowana uczestnictwem w Szczycie Studenckim i cieszy się wspólnym charakterem tworzenia filmów.

Po ukończeniu szkoły średniej w Polsce, Paulina Jaśkiewicz wykorzystała swoją kreatywną stronę i zamiłowanie do sztuki – teatru, tańca, pisania – aby kontynuować edukację filmową. Początkowo przez rok studiowała na Hawajach z myślą o powrocie i rozpoczęciu nauki w szkole filmowej w Polsce. Większe możliwości dały jednak Stany Zjednoczone ze względu na pandemię. Trafiła do Nowego Jorku i SUNY Westchester, gdzie uzyskała stopień naukowy w dziedzinie cyfrowej produkcji filmów. Podczas samodzielnego kursu poznała Greyston Bakery, nowojorską firmę, która starała się wychodzić naprzeciw potrzebom ludzi chcących pracować, niezależnie od ich pochodzenia. Była bardzo zainspirowana, a wyprodukowany i wyreżyserowany przez nią film krótkometrażowy o firmie „Wide Open Dreams” zdobył od tego czasu wiele nagród i był nominowany w kategorii dla najlepszego filmu dokumentalnego na Festiwalu Filmów Krótkometrażowych w Cannes w 2021 r. Paulina chce wykorzystać to, czego nauczyła się przy tym filmie, w tym budżetowanie i marketing, aby kontynuować pracę jako producentka filmowa. Już planuje nowe projekty.

READ  Polska: Przerwa w dostawie prądu w mediach protestuje przeciwko nowemu podatkowi od reklam, Wiadomości ze świata

Josepha (Joe) Morrisona uwielbia filmy i widział ich całkiem sporo! Lubi analizować i krytykować filmy. Kiedyś oglądał 100 filmów w miesiącu. Joe ma tytuł licencjata z informatyki na Uniwersytecie Clarkson w Poczdamie, ale jego ulubionym przedmiotem była literatura i sztuka, zwłaszcza film. Ma doświadczenie jako aktor filmowy i lubi pomagać przyjaciołom przy produkcji filmowej. Do dziś Joe nie jest do końca pewien, w jaki sposób przekształci swoją pasję do filmu jako formy sztuki w karierę. Obecnie skupia się na kursach praktycznych takich jak kurs interfejsu użytkownika Google. Nie może się doczekać festiwalu, aby obejrzeć filmy i poznać nowych ludzi o tych samych zainteresowaniach.

Maca Petita był już pochłonięty improwizacją i aktorstwem, kiedy zdecydował się na kurs filmowy. Klasa starsza zapewniła uczniom praktyczne i wspólne doświadczenie przy produkcji filmu krótkometrażowego. Mac również zagrał w filmie, ale stwierdził, że bardziej pociąga go produkcja. Wkrótce Mac kręcił własne filmy krótkometrażowe na swoim iPhonie. W miarę ulepszania jego filmów, jego zaangażowanie w film rosło. Po ukończeniu studiów i krótkiej przerwie trafił na Uniwersytet Kolumbii Brytyjskiej, gdzie uzyskał tytuł BFA w dziedzinie filmu. Jako wszechstronnie utalentowany i samoreżyser cieszy się zachętą, jaką wydział filmowy UBC oferuje studentom do samodzielnego myślenia. Ma listę pomysłów na filmy, które chciałby nakręcić, i z sukcesem przedstawił już dwa scenariusze: „Fading” i „Mother Dearest”, do których w czasie swojej pracy w UBC wyreżyserował i nadzorował ponad 30 członków ekipy. Projekty te wzmocniły jego ambicję tworzenia własnych filmów znaczących i odnoszących sukcesy komercyjne.

Dantego Simonetty Miał już tytuł MBA w dziedzinie finansów i pracował w branży, kiedy zdecydował się wrócić do szkoły. Dante zawsze interesował się filmami i lubił je oglądać
każdą szansę. Nie uważał tego za wybór kariery, dopóki nie zobaczył, jak jego młodszy brat idzie do szkoły filmowej. Właśnie ukończył studia BFA w dziedzinie filmu w Villa Maria College w maju 2023 r. Program filmowy w Villa Maria jest stosunkowo niewielki i dał Dantemu możliwość poznania innych uczniów i wspólnej pracy nad projektami. Podczas pobytu w Villa Maria Dante wyprodukował dwa filmy krótkometrażowe: „Leave” i „Time Stood Still”, oba zdobyły nagrody. Dante został także uznany za wybitnego studenta kierunku filmowego. Nie może się doczekać, aby swoje nazwisko i umiejętności wykorzystać w pracy nad nowymi projektami, a dla Dantego festiwal filmowy będzie okazją do nawiązania kontaktów.

READ  Dziennikarz BBC oszukał Dianę, żeby podsłuchała 13-letniego Williama ?!

Zagham A. Shahs Pasja do filmu zaczęła się od rodzinnych wyjazdów do kina, oglądania filmów amerykańskich i bollywoodzkich, czasem nawet dwa razy w tygodniu. Ponieważ kamera stała się jego stałym towarzyszem, on i jego siostra odtwarzali sceny z filmów. Obecnie w SUNY Binghamton ukończył dwa różne kierunki: fizykę i film. SUNY Binghamton koncentruje się na filmie eksperymentalnym, a w 2022 roku Zag zdobył nagrodę dla najlepszego filmu eksperymentalnego na festiwalu Suny Wide FIlm. Dla Zaga kręcenie filmów to coś więcej niż praca, ale przymus – coś, co filmowiec musi spełniać. Jako osoba posługująca się zarówno językiem urdu, jak i angielskim, a także innymi językami i chcąca utrzymać kontakt ze swoim pakistańskim dziedzictwem, Zagham ma wiele pomysłów na możliwe tematy swojej pracy magisterskiej, które odnoszą się do języka i tożsamości.

„Adirondack Film angażuje się w dalszą poprawę możliwości edukacji filmowej w stanie Nowy Jork. Szczyt Studencki Festiwalu Filmowego w Lake Placid jest centralną częścią tej misji i nie możemy się go doczekać
Nie możemy się doczekać rozszerzenia naszych programów edukacyjnych w nadchodzących latach” – powiedział Noah Ramer, koordynator programu szczytu

Karnety na Festiwal Filmowy w Lake Placid, które obejmują dostęp do wszystkich paneli edukacyjnych, warsztatów i pokazów filmowych, można już nabyć pod adresem: https://www.adirondackfilm.org/lake-placid-festival/tickets-and-passes

Zdjęcie powyżej: Twórcy filmowi ze szczytu studenckiego Lake Placid Film Festival, w tym Kyle Broner, Connor Censak, Grace Chen, Juliana Flores-Ortiz, Paulina Jaskiesicz, Joe Morrison, Mac Pettit, Dante Simonetta i Zagham A. Shah. Zdjęcie udostępniła Linda Friedman Ramirez.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *