Connect with us

technologia

Szef Microsoft HoloLens, Alex Kipman, wyszedł z zarzutów dotyczących niewłaściwego postępowania

Published

on

wtajemniczony zgłoszone Alex Kipman z Microsoftu, który kierował zespołami, które opracowały zestaw słuchawkowy do rzeczywistości rozszerzonej HoloLens i kontroler ruchu Kinect dla konsoli Xbox, i jest jednym z najlepszych pracowników technicznych Microsoftu, po zrezygnowaniu z zarzutów o molestowanie werbalne i molestowanie seksualne.

Microsoft nie potwierdziłby jednak ani nie zaprzeczyłby natychmiastowego zgłoszenia GeekWire już to potwierdził po otrzymaniu wewnętrznej wiadomości e-mail od szefa chmury firmy Microsoft, Scotta Guthrie: „Wspólnie zdecydowaliśmy, że jest to odpowiedni moment, aby opuścić firmę i skorzystać z innych możliwości”, pisze. Notatka, którą możesz przeczytać poniżej GeekWireMilczy w sprawie zarzutów i mówi, że Kipman zostanie jeszcze przez dwa miesiące, aby pomóc w przejściu. Opisuje również reorganizację całego działu rzeczywistości mieszanej firmy Kipman, dodając zespoły sprzętowe Panos Panays Windows + urządzenia org.

Odpowiedni Wtajemniczony’Według źródeł ponad 25 pracowników Microsoftu przyczyniło się do wewnętrznego zgłoszenia rzekomego niewłaściwego postępowania Kipmana, w tym incydentów niechcianego dotykania, w tym jednego, gdy rzekomo oglądał lubieżne wideo VR na oczach pracowników w biurze.

Dzisiejszy raport następuje poprzedni wtajemniczony Raport o 25,5, gdzie dziesiątki pracowników powiedziało publikacji o rzekomym zachowaniu Kipmana. Trzech pracowników powiedziało wtajemniczony że ostrzegano ich, by nie zostawiali kobiet samych w pobliżu Kipman. Kiedy wtajemniczony W tamtym czasie Microsoft nie potwierdzał ani nie zaprzeczał konkretnym zarzutom o niewłaściwe postępowanie wobec kobiet, ale zaprzeczył, jakoby Kipmanowi towarzyszyli na spotkaniach urzędnicy ds. zasobów ludzkich.

Były dyrektor Microsoftu był tak zrozpaczony zachowaniem Kipmana, że ​​wyraził opinię, że epidemia COVID-19 rzeczywiście poprawiła sytuację: „Niestety najlepszą rzeczą, jaka się wydarzyła, była pandemia” – powiedzieli Insiderowi. „Dlatego nigdy nie musieliśmy kontaktować się z nim osobiście”.

READ  Fani horroru mówią, że stworzyliśmy ten Conjuring 3 Shot

Kipman nie odpowiedział na to wtajemniczonywielokrotne prośby o komentarz, a on nie tweetował od 23 maja.

W lutym Kipman odpowiedział na wcześniejszą wtajemniczony Zgłoś to zasugerował, że w dziale HoloLens panował bałagan i że HoloLens 3 mógł zostać anulowanyi powiedział: „Nie wierz w to, co czytasz w Internecie”. Jednak Insider nie był jedyną publikacją, która wskazywała na problemy w podziale: Dziennik Wall Street zgłoszone w styczniu ponad 70 pracowników Microsoft z zespołu HoloLens opuściło firmę w 2021 roku, a ponad 40 dołączyło do Meta.

Microsoft liczył na wielkie zwycięstwo HoloLens w armii USA, która zamówiła do 120 000 zestawów słuchawkowych IVAS dla żołnierzy. To zamówienie byłoby warte 21,88 miliarda dolarów w ciągu 10 lat, ale armia opóźniła umowę, a analiza Pentagonu nie była zbyt optymistyczna co do tego pomysłu. „Zakup IVAS bez uzyskania akceptacji użytkownika może skutkować zmarnowaniem aż 21,88 miliarda dolarów podatników na wdrożenie systemu, którego żołnierze mogą nie używać lub nie chcą używać zgodnie z przeznaczeniem” – czytamy w jednej części raportu Generalnego Inspektora Departamentu Obrony z kwietnia. 2022 (pdf). Jednak Guthrie zauważa w swojej notatce, że armia zatwierdziła test operacyjny w zeszłym miesiącu.

Niezależnie od stanu programu Hololens, Kipman odpada.

Microsoft odmówił komentarza wtajemniczony Raport.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.