Connect with us

Zabawa

Szczęśliwa historia wyjścia dziadka

Published

on

Królowa (Królowa) to polski dramat, który ukaże się na Netflix 23 czerwca 2022 roku. Jest to oryginalny serial dramatyczny Netflix, napisany przez nieżyjącego już Árniego Ólafura Ásgeirssona i Kacpra Wysockiego. Wyreżyserowany przez Łukasza Kosmickiego, popularnego reżysera znanego ze swoich filmów Najzimniejsza gra oraz Ciemny domJest to czteroczęściowa seria o czasie trwania około 48-54 minut każda.

W obsadzie znaleźli się Andrzej Seweryn jako Silvestre i Loretta, Maria Peszek jako Wioletta, Julia Chętnicka jako Izabela, Kova Réa jako Corentin, Antoni Porowski, Paweł Koślik, Henryk Niebudek, Piotr Witkowski, Keiona, Himera Drag Queen, Véronique Bisciglia, Bartlomiej Bobrowski, Lola Eyeonyou Potocki i Mariusz Ząbkowski.

Streszczenie Netflix serii brzmi:

Po dziesięcioleciach nieobecności znany paryski krawiec i drag queen wraca do swojego rodzinnego miasta w Polsce, by pogodzić się z córką.

-Królowa recenzja nie zawiera spoilerów-

Fabuła: Zostań rodzicem, którego zawsze chciałeś

To historia emerytowanego krawca i drag queen, który wyjechał z Polski, by rozpocząć karierę w Paryżu. Wbrew obietnicy złożonej przed laty postanawia wrócić do rodzinnego miasta, górniczego miasta, kiedy otrzymuje list od wnuczki. Podróż przybiera nieoczekiwany obrót, zmuszając Silvestre’a do konfrontacji z przeszłością.

Żyjąc pełnią życia w Paryżu, Silvestre robi to, co kocha i niedługo przejdzie na emeryturę, by wieść spokojne życie na południu Francji. Kiedy jednak otrzymuje list od wnuczki Izy, po długich namysłach postanawia wrócić do opuszczonej ojczyzny, by ratować życie córce.

Problem polega jednak na tym, że nigdy nie spotkał swojej córki, a ich spotkanie jest katastrofalne, przez co żałuje swojej decyzji o powrocie. Czy Silvestre będzie w stanie pogodzić się z Wiolą i czy będzie w stanie zaakceptować go jako ojca i jego ukrytą tożsamość, której nigdy wcześniej nie ujawnił swojej rodzinie?

READ  To podsumowanie Świąteczna Oferta Specjalna 2020! - Pierwsza wiadomość

Rodzina, tajemnice i wypadki

Choć początkowo Wiola unika ojca, o którego istnieniu wcześniej nie wiedziała, dzięki intrygom córki dostaje przeszczep nerki. Patrząc na zwiastun, zakładano, że serial będzie kręcił się wokół historii zrażonego ojca, który spotyka swoją córkę i jak wybaczają i tworzą związek, który ostatecznie doprowadzi do jej operacji nerek.

ale królowa nie idzie w ten sposób i jest czymś więcej niż duetem ojciec-córka. Widzimy, że wnuczka Iza również przeżywa swoje własne zmagania i miała wiarygodny powód, dla którego nie mogła oddać nerki. Jednocześnie po powrocie do Polski Silvestre znów czuje się zamknięty i boi się, jak ludzie zareagują na jego dragową osobowość, która w Paryżu jest wielką gwiazdą.

Ale to nie wszystko, jest jeszcze jeden aspekt tej historii. Rodzinne miasto jest przedstawiane jako miasto górnicze, które ma problemy z pracownikami i właścicielami w związku z kopalnią. Nie jest pokazywany bezpośrednio, po prostu biegnie w tle, aż staje się głównym punktem zwrotnym w fabule, zdarza się wypadek, który łączy wszystkich jego bohaterów dla sprawy.

Końcowe myśli: Królowa: Próbuje być emocjonalna, ale czuje się odłączona

Królowa / (Królowa)

Królowa (Królowa) na Netflix to beztroski typ serialu, który próbuje stworzyć szczery emocjonalny związek między bohaterami a publicznością, ale nie udaje mu się to. Wiola jest przerażona nagłym powrotem ojca, ale potajemnie cieszy się, że go widzi. Zdarza się tragiczny wypadek, ale postacie wydają się przypadkowe. W tej historii nie ma napięcia, to tak, jakby wszystko działo się jedno po drugim, ale nie ma na to żadnego wrażenia.

Historia ma różne aspekty do zbadania, takie jak: B. jak dwoje ludzi buduje związek po trudnej przeszłości, strach przed wyjściem do swojej rodziny, walka o samoakceptację i to jak są postrzegani przez innych, utrata bliskiej osoby i piękno stojące za wyrażaniem siebie, gdy ktoś wydostaje się z jego psychicznego więzienia. Wszystko mija bez zastanowienia, jakbyśmy nie wiedzieli dokładnie, dlaczego Silvestre odszedł, jak odkrył drag, czy też interesuje się szyciem ubrań.

READ  Biologiczne bzdury 2020: Edyta Górniak nominowana do opinii o maskach

Seria Mini to zegarek na co dzień po długim dniu spędzonym na kolacji lub po prostu dla uzupełnienia tła. Nawet jeśli przegapisz jedną lub dwie sceny, nie ma to znaczenia, ponieważ nie dzieje się nic poważnego, co w jakikolwiek sposób zmieniłoby fabułę. Tak jak piosenka Que Sera Seraserial jest tym, czym ma być, ale w najbardziej swobodny sposób.

królowa będzie nadal transmitowany Netflix.

Przeczytaj także: Czy planujesz zobaczyć Elvisa? Oto 3 genialne filmy biograficzne z muzyką, które można oglądać w domu

Śledź nas na Instagram & Facebook aby być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i recenzjami.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.