Connect with us

Najważniejsze wiadomości

Szczepionki na koronawirusa dotarły do ​​Polski

Published

on

Zgodnie z zapowiedziami pierwsza partia szczepionek na koronawirusa dotarła dziś do Polski. Mieszczono ją w magazynie agencji rezerw materiałowych w Wąwale koło Tomaszowa Mazowieckiego.

W sobotę rano około godziny ok. Jak już zapowiadano, szczepionki dotarły na miejsce o godzinie 6.45 rano. – poinformował PAP Prezes Agencji Rezerw Materiałowych Michał Kuczmierowski.

Pierwsza wysyłka szczepionek – 10 tysięcy sztuk – wyjechał do Polski z belgijskiego obozu Pfizer w Puurs w nocy z 24 na 25 grudnia. W następny piątek szczepionki przekroczyły granicę Polski 22 na przejściu granicznym w Świecku. Transportowano je autobusem w dwóch specjalnych skrzyniach na suchy lód w temperaturze około -75 stopni Celsjusza.

Szczepionki, które są już w Polsce, trafią do 72 szpitali. Następna partia zostanie wysłana do ponad 500 szpitali, w których zostaną zaszczepieni pracownicy służby zdrowia. Oczekuje się, że kolejne 300 000 dawek preparatu Pfizer zostanie wydanych w przyszłym tygodniu. Jak zapowiedział premier Mateusz Morawiecki, Do końca stycznia ma trafić do Polski 1,5 mln puszek.

Program szczepień zakłada m.in. szczepienie pierwszych Pracownicy służby zdrowia (np. lekarze, pielęgniarki i farmaceuci), pracownicy DPS i MOPS oraz personel pomocniczy i administracyjny w placówkach medycznych, w tym na oddziałach sanitarno-epidemiologicznych. Następnie seniorzy, służby mundurowe i nauczyciele.

READ  Koronawirus. Zmieniają się zasady noszenia masek
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *