Connect with us

Nauka

Szczepionka Moderna COVID może powodować skutki uboczne u osób z wypełniaczami twarzy

Published

on

Ludzie z kosmetyk w przypadku wypełniaczy twarzy może wystąpić obrzęk i stan zapalny po jednym z koronawirus szczepionki, zauważył komitet doradczy FDA.

Według komisji kilku uczestników badania z wypełniaczami doświadczyło już skutków ubocznych. Dermatolog z Kalifornii powiedział, że reakcja była immunologiczna, ABC7 zgłoszone w czwartek.

„Twój układ odpornościowy, który powoduje stan zapalny, zostaje wzmocniony, gdy dostaniesz szczepionkę, tak to powinno działać” – powiedział dr Shirley Chi, który zauważył, że skutki uboczne są łatwo leczone przez personel medyczny.

„Dlatego ma sens, abyś zobaczył odpowiedź immunologiczną w pewnych obszarach, gdzie widzą jakąś substancję, która nie jest substancją naturalnie występującą w twoim ciele.”

Powiedziała jednak, że skutki uboczne nie powinny powstrzymywać ludzi przed otrzymaniem szczepionki.

„W tych przypadkach wszyscy pacjenci mieli obrzęk i stan zapalny w okolicy, która została wypełniona” – powiedział Chi.

„Kilku pacjentów miało wypełnienie policzkowe sześć miesięcy przed zaszczepieniem, a jeden pacjent miał wypełnienie warg wykonane dwa dni po szczepieniu. Wszyscy byli leczeni sterydami i lekami przeciwhistaminowymi i wszystkie ich reakcje ustąpiły. ”

Szczepionka Moderna na COVID-19 otrzymał w piątek zgodę FDA, oferując alternatywę dla firmy Pfizer i BioNTech.

Obaj pracują „lepiej, niż prawie odważyliśmy się mieć nadzieję” – powiedział The Associated Press dyrektor NIH dr Francis Collins. „Nauka tu działa, nauka dokonała czegoś niesamowitego”.

Wczesne wyniki dużych, wciąż niedokończonych badań pokazują jedno i drugie szczepionki wydają się bezpieczne i silnie ochronne chociaż Moderna jest łatwiejsza w obsłudze, ponieważ nie musi być przechowywana w bardzo mroźnych temperaturach.

READ  LESS_ nadal rośnie i przygotowuje się do następnej rundy finansowania
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.