NBA. Kontuzja go nie powstrzyma. LeBron James zagra w świątecznej grze

LeBron James podkręcił kostkę w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 przeciwko Los Angeles Clippers, ale nie wyobraża sobie, że zabraknie go w następnej, wyjątkowej grze.

Patryk Pankowiak

Chris Paul i LeBron James

Getty Images / Harry How / Na zdjęciu: Chris Paul i LeBron James

LeBron James jest gotowy na mecz bożonarodzeniowy NBA, który odbędzie się w piątek wieczorem o godzinie 12:00. 2:00 czasu polskiego. Los Angeles Lakers rywalizują z Dallas Mavericks.

Gwiazda hollywoodzkiej drużyny w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 (przegrany Los Angeles Clippers 109: 116) uderzyła w kostkę, ale natychmiast zerwała spekulacje, że kontuzja wykluczy go z prestiżowego meczu.

„Jestem gotowy na Boże Narodzenie” – powiedział w czwartek mediom James. „Nigdy nie przegapiłem spotkania bożonarodzeniowego i nie mam żadnych planów w tym roku” – dodał czterokrotny mistrz NBA.

James opuścił parkiet przeciwko Clippersowi na 7 minut i 51 sekund przed końcem czwartej kwarty, kiedy Lakers przegrali 92-99. Skrzydłowy zdobył 22 punkty, pięć zbiórek, pięć asyst i cztery straty w 28 minut.

– Ludzie otwierają prezenty, wszyscy są podekscytowani. Dla wielu z nas jest to dzień dawania. Miałem okazję grać jako gracz Lakers w Boże Narodzenie, ale także jako przeciwnik w Staples Center. To miłe uczucie być tutaj w tym wyjątkowym dniu – powiedział James.

35-latek podkreślił też, że tegoroczne świąteczne rozgrywki będą zupełnie inne niż dotychczas, bo bez udziału kibiców. – Bardzo za nią tęsknimy na trybunach, ale rozumiemy sytuację i każdy musi się do niej dostosować. Koszykówka to także rozrywka, mamy nadzieję, że kibice będą oglądać mecze w telewizji i podniecać ich – podsumował LeBron James.

READ  Bernice F Pugh 1926-2023 | Wiadomości, sport, praca

W ramach świątecznych igrzysk w NBA odbędą się również cztery kolejne pojedynki: Miami Heat – New Orleans Pelicans (18:00), Milwaukee Bucks – Golden State Warriors (20:30), Boston Celtics – Brooklyn Nets (23:00): 00), Denver Nuggets – Los Angeles Clippers (4:30).

Przeczytaj także: Skandal w NBA! Czołowy gracz ligi złamał protokół koronawirusa? Jest film
Legia prowadziła prostą, ale zabójczo skuteczną grę. Żadna taktyka nie pomogłaby

Czy LeBron James może zostać MVP sezonu regularnego 2020/2021?