Connect with us

Zabawa

Syn Cantora spełnia rockowe marzenia na Rock N ‘Roll Fantasy Camp

Published

on

Umieść Alice Coopera, Judasa Priesta i innych rockmanów w pokoju z grupą nieznanych początkujących muzyków i co otrzymasz? Prawdziwe wydarzenie znane jako Rock N ‘Roll Fantasy Camp.

Choć może to brzmieć biblijnie, jest to prawdziwe spełnienie marzeń przedsiębiorczych. Założyciel David Fishof był kiepskim nastoletnim muzykiem. Za namową ojca – kantora, którego przetrwanie można zobaczyć w wspomnieniach SB Unsdorfera o Holokauście „Żółta gwiazda” – Fishof dorastał i promował zespół swojego brata w Catskills. Następnie reprezentował gwiazdy sportu i inne ciężkie hity. Stworzył pierwszą trasę Monkees Reunion Tour w 1986 roku, a także kilka tras koncertowych dla Ringo Starr & His All Starr Band.

Po drodze z Ringo niektórzy muzycy zagrali skomplikowany żart na temat Fishofa, który sprawił, że zaczął się zastanawiać, jak wiele radości może sprawić zwykłym ludziom bliską interakcję z headlinerami. I tak narodziło się gwiaździste doświadczenie.

Zdobądź The Times of Israel Daily Edition e-mailem i nie przegap naszych najważniejszych artykułów. Bezpłatna rejestracja

Około 20 lat później obóz jest teraz tematem nowego filmu dokumentalnego: „Rock Camp, film„Zostało to wydane w tym tygodniu na platformach wideo na żądanie i jest obecnie transmitowane na żywo wirtualny teatr.

Kiedy film zaczyna się od słów: „Gwiazdy rocka zostały ranne podczas kręcenia tego filmu”, wiesz, że czekasz na wirtualną przejażdżkę Harleyem. W rzeczywistości film jest tak zabawny, jak sugeruje tytuł. Ale jest też zaskakująco poruszający i pokazuje, jak cztery dni żyjesz w prawdziwym życiu Szkoła rocka daje ludziom trwałą nadzieję.

David Fishof, założyciel i właściciel Rock ‘N’ Roll Fantasy Camp, wita kampera podczas Rock Camp w 2018 roku (dzięki uprzejmości Rock N ‘Roll Fantasy Camp)

Były gitarzysta KISS, Bruce Kulick, który dołączył do zespołu profesjonalnych doradców obozu w 2005 roku, mówi, że zawodowcy są często „zdmuchnięci przez obozowiczów” – chociaż nie oznacza to, że od czasu do czasu nie uderzają ich bogowie rocka.

READ  Kate Winslet zdecydowanie bardziej niż Polański i Allen. Żałuje gier w ich filmach

„W obozie zawsze są gościem wielkich gwiazd rocka” – mówi Kulick Times of Israel. „Konsultanci czasami mają okazję jamować z nimi dla wczasowiczów. Byłem gitarzystą Rogera Daltreya, wokalisty The Who, który wykonał świetne klasyki Who. Kolejnym dreszczykiem było granie z Jackiem Bruce’em firmy Cream na obozie w Londynie. To było wspaniałe doświadczenie. ”

Bruce Kulick, drugi rząd, drugi od prawej, z innymi doradcami gwiazd rocka, w tym legendą gitary Steve Vaiem, w tylnym rzędzie, na obozie fantasy rock and roll. (Dzięki uprzejmości Kulick)

Fishof założył pierwszy Rock N ‘Roll Fantasy Camp pod koniec lat 90., gdzie uczestnicy mogli ćwiczyć, występować i bawić się z legendami rocka. Na początku filmu Fishof jedzie skuterem po ulicach Hancock Park w Los Angeles, wysoce ortodoksyjnej dzielnicy żydowskiej, w której mieszka. Kołyszący się „Hava Nagila” towarzyszy rybakowi noszącemu jarmułkę, który podczas treningu w domu woła wielkie nazwiska, podając szczegóły obozu.

„Artyści lubią dawać coś w zamian, ponieważ zdają sobie sprawę, że ich sukces zależy od fanów” – mówi do kamery.

Jako wirtualna galeria sław, lista konsultantów ds. Magazynów rezonuje jak klasyka Dr. Hook & the Medicine Show „Okładka Rolling Stone”. Pomyśl o Alice Cooper, Rogerze Daltrey (The Who), Gene Simmons i Paul Stanley (KISS), Mickey Hart (The Grateful Dead), Slash (Guns N’Roses), Vince Neil i Tommy Lee (Motley Crue), Brian Wilson (The ) Beach Boys), Nancy Wilson (Heart), Nick Mason (Pink Floyd), Sammy Hagar (Van Halen), Joe Walsh (Eagles), David Crosby (Crosby, Stills and Nash), Steven Tyler (The Rolling Stones), Tony Iommi (Black Sabbath), Ginger Baker (krem) i tak dalej.

Gitarzysta Bruce Kulick (drugi od lewej) i David Fhishof (po prawej) z doradcami gwiazd rocka na obozie rockowym w Londynie w maju 2007. (Dzięki uprzejmości uczestnika Rock N ‘Rock Camp, Charliego Pierce’a)

„Podoba mi się sposób, w jaki reagują i widzę, jakie to fajne, jak wspaniale czują się oddając i żałuję, że nie mieli okazji bawić się ze swoimi dorosłymi bohaterami” – mówi Fishof Times of Israel. „Większość z nich została dłużej, niż prosiłem, ponieważ wszyscy się zaangażowali. Nick Mason został cztery dni, ponieważ to uwielbiał. Slash zacinał się przez 12 godzin. “

READ  Biologiczne bzdury 2020: Edyta Górniak nominowana do opinii o maskach

„Każdego dnia otrzymuję e-maile od poprzednich uczestników obozu o tym, jak obóz poprawił ich życie” – mówi. „Lubię przezwyciężać strach przed byciem w zespole oraz graniem i pisaniem piosenek z tymi wielkimi gwiazdami”.

Nancy Wilson, gitarzystka i wokalistka Heart, gra z obozowiczami na Rock and Roll Fantasy Camp w Los Angeles 1 lipca 2017 r. (Dzięki uprzejmości Rock and Roll Fantasy Camp)

Oprócz historii powstania obozu, jego występów w „Saturday Night Live”, „The Simpsons” i wielu programach informacyjnych, film opisuje także poruszające „transformacje obozowe”.

Scott “Pistol” Crockett jest perkusistą, który podniósł kije w wieku 11 lat i ożywił swoje powołanie. Blake Meinhardt jest uczniem, którego ułomności znikają podczas dzwonienia. A babcia z New Jersey, Tammy Fisher, za dnia pracuje na Manhattanie, ceni sobie ogromny zapas pamiątek z KISS i marzy o debiucie na obozie jako piosenkarka.

Rock ‘N’ Roll Fantasy Camp pomógł przekształcić kampera Blake’a Meinhardta. U Blake’a zdiagnozowano autyzm w wieku czterech lat i jego ojciec zabrał go do Rock Camp, aby wzbudzić zaufanie syna. Dziś Blake studiuje w Kent State University College w Kent w stanie Ohio. (Dzięki uprzejmości Rock N ‘Roll Fantasy Camp)

Kulick, który grał na gitarze prowadzącej w KISS w latach 1984-1996 po tym, jak członek-założyciel Ace Frehley opuścił zespół w 1982 roku, mówi, że jego byli koledzy z zespołu również świetnie się bawili na obozie.

„Paul Stanley udzielił uczestnikom obozowiczów bardzo inspirujących rad, a Gene Simmons podzielił się sekretami pisania piosenek i stał się częścią zespołu Camper Band tak, jakby był jego własnym” – powiedział Kulick o dwóch żydowskich założycielach legendarnej grupy rockowej.

Uczestnicy Rock Camp Tammy Fisher i Paul Stanley z KISS wystąpią w House of Blues w Las Vegas, Nevada 7 października 2018 roku. (Dzięki uprzejmości Rock N ‘Roll Fantasy Camp)

Żyd Kulick mówi, że podczas jego kadencji jako gitarzysta prowadzący KISS, trzech z czterech muzyków było członkami plemienia.

READ  „Królowa życia” jest pełna dumy. Dagmara Kaźmierska chwaliła sukces swojego syna

Gene Simmons urodził się jako Chaim Witz w Hajfie w rodzinie węgierskich ocalałych z Holokaustu i przeniósł się do Nowego Jorku z matką w wieku 8 lat. Paul Stanley urodził się w Nowym Jorku i zanim przyjął pseudonim sceniczny, nazywał się Stanley Eisen. Rodzina jego matki uciekł Nazistowskie Niemcy i przybyli do Wielkiego Jabłka przez Amsterdam; Rodzina jego ojca była żydowskimi imigrantami z Polski.

W 2014 roku Stanley Frehley i Peter Criss, dwaj pozostali członkowie założyciele zespołu, w swoim pamiętniku Face the Music oskarżyli zespół o antysemityzm. Criss i Frehley zaprzeczają antysemityzmowi, ale zepsuty zespół nie grał razem od początku 2000 roku.

Założyciel KISS, Gene Simmons, bawi się z obozowiczami w Rock N ‘Roll Fantasy Camp na tym niedatowanym zdjęciu. (Dzięki uprzejmości Bruce Kulick)

Kulick mówi, że judaizm odegrał znaczącą rolę w jego życiu.

„Mój dziadek był najbardziej religijnym członkiem rodziny” – mówi The Times of Israel. „Mieliśmy dla niego koszerny dom. Miałem bar micwę i poszedłem do ortodoksyjnej synagogi. Ale rodzina była znacznie bardziej reformowana, nie tracąc nigdy poczucia bycia Żydówką. “

Kulick mówi również, że ta wspólna tożsamość zbliżyła go do kolegów z zespołu. „Paul i ja mamy podobne pochodzenie i dużo rozmawiamy jak bracia” – mówi. „Dorastanie w Nowym Jorku było częścią [my Jewish experience]Również będąc wnukiem jednego z wielu z Europy Wschodniej, którzy przybyli do Ameryki po lepsze życie. “

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *