Connect with us

technologia

Sympozjum dostawców Westinghouse i Bechtel otwiera przed polskimi firmami możliwości budowy zakładu AP1000® w Polsce

Published

on

Warszawa, Polska, 5 października 2021 / PRNewswire / – Ponad 200 lokalnych liderów biznesu zgromadziło się na drugim sympozjum dla dostawców, którego gospodarzem byli Westinghouse Electric Company i Bechtel Power Corp. został zaprezentowany. Odprawy i spotkania indywidualne zapewniły lokalnym dostawcom szerokie możliwości uzyskania dodatkowych informacji na temat wyposażenia i usług zakładu Westinghouse AP1000, wymagań dotyczących zaopatrzenia oraz możliwości wsparcia w zakresie łańcucha dostaw Polska Program energetyki jądrowej. Do grona liderów firmy dołączył Andrzej Sidło, główny ekspert w departamencie energetyki jądrowej Ministerstwa Klimatu i Środowiska RP Polska.

„Każda ukończona jednostka AP1000 prowadzi do 1 miliard dolarów w wydatkach dostawcy. Potencjał do budowy wielu reaktorów to dziesiątki miliardów złotych wydatków lokalizacyjnych Polska, zapewnia tysiące miejsc pracy przed i w trakcie budowy, a także 600-800 operacji i prac konserwacyjnych w ciągu ponad 60-letniej działalności zakładu” – powiedział Mirosław Kowalik, prezes Westinghouse Polska Operacje. „Jesteśmy dumni z naszego zaangażowania w zakresie lokalizacji, aby Polska Program Energetyki Jądrowej i czekamy na współpracę z utalentowanymi i różnorodnymi dostawcami, których dzisiaj poznaliśmy.”

Dyrektorzy Westinghouse i Bechtel wymienili się informacjami na temat inżynierii i projektowania front-end (FEED) Projekt ogłoszony w czerwiec 2021 i sukcesy z obecnie działającymi systemami AP1000. Oparty na technologii Westinghouse AP1000, która oferuje najwyższe na rynku bezpieczeństwo, funkcjonalność i możliwość śledzenia obciążenia, FEED zostanie poddany przeglądowi przez polski rząd w 2022 r., aby pomóc wybrać najlepszego partnera dla programu elektrowni jądrowej.

Polska podjął śmiałe kroki w kierunku zera netto” – powiedział Ahmet Tokpinar, kierownik ds. operacji jądrowych firmy Bechtel. Im szybciej będziemy mogli zwiększyć świadomość możliwości i potrzeb, tym lepiej.

Westinghouse i Bechtel kończą obecnie fazę budowy identycznych jednostek AP1000 w lokalizacji Vogtle w. z dala Gruzja, USA, a pierwsza jednostka ma wejść do komercyjnej eksploatacji w 2022 roku.

READ  Jutrzejsza wersja beta PS5 to doskonały powód, aby wskoczyć do Final Fantasy XIV

O Westinghouse:

Westinghouse Electric Company Kształtowanie przyszłości energii bezemisyjnej poprzez dostarczanie bezpiecznych, innowacyjnych technologii jądrowych do zakładów użyteczności publicznej na całym świecie. Westinghouse dostarczył pierwszy na świecie komercyjny reaktor wodny ciśnieniowy w 1957 roku, a technologia firmy jest podstawą dla prawie połowy działających na świecie elektrowni jądrowych. Od ponad 130 lat innowacja uczyniła Westinghouse preferowanym partnerem w zakresie technologii obejmujących cały cykl życia energii jądrowej. Po więcej informacji odwiedź www.westinghousenuclear.com i śledź nas dalej Facebook, LinkedIn oraz Świergot.

O firmie Bechtel:

Bechtel jest niezawodnym partnerem w zakresie inżynierii, budowy i zarządzania projektami dla przemysłu i władz. Wyróżniamy się jakością naszych pracowników i nieustannym dążeniem do najlepszych wyników, a także dostosowujemy nasze umiejętności do celów naszych klientów, aby osiągnąć trwały pozytywny wpływ. Od 1898 roku pomogliśmy klientom w prowadzeniu ponad 25 000 projektów w 160 krajach na wszystkich siedmiu kontynentach, tworząc miejsca pracy, rozwijając gospodarkę, poprawiając odporność globalnej infrastruktury, poprawiając dostęp do energii, zasobów i kluczowych usług oraz na świecie bezpieczniejsze, czystsze miejsce. Bechtel służy do wytwarzania energii; Infrastruktura; Energia jądrowa, bezpieczeństwo i środowisko; oraz rynki górnicze i metalurgiczne. Nasze usługi obejmują zarówno wstępne planowanie i inwestycje, jak i uruchomienie i eksploatację. www.bechtel.com

Kontakt do Westinghouse: Jody Aleksandra

Kontakt do Bechtel: Fred deSousa

Telefon: + 1-303-241-7250

Telefon: + 1-703-429-6435

E-mail: [email protected]

E-mail: [email protected]

ŹRÓDŁO Westinghouse Electric Company

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *