Connect with us

Świat

Erupcja wulkanu na La Palmie dzisiaj: ewakuacja, możliwe tsunami i aktualizacje na żywo

Published

on

„Wciąż jesteśmy w trakcie…”

Rzeka świecącej lawy, która trysnęła z wulkanu Cumbre Vieja na hiszpańskiej La Palmie, stała się gęstsza przez cały poniedziałek. po zawaleniu północnej strony krateru poprzedniej nocy Były spektakularne wybuchy, ale władze wykluczyły dalsze ewakuacje.

Pomimo wzmożonej aktywności lawa wydawała się podążać trajektorią podobną do poprzednich prądów i unikanie wcześniej ocalonych obszarów, powiedział prezydent regionu Wysp Kanaryjskich, Angel Victor Torres.

Musieliśmy zamówić kilka blokad ze względu na jakość powietrza, ale nie planujemy ewakuacji większej liczby osób – powiedział w poniedziałek rano w rozmowie z TVE.

Torres powiedział, że wulkan emitował z grubsza trzykrotność ilości materiału uwolnionego podczas ostatniej dużej erupcji wyspy w 1971 r, w jednej czwartej czasu.

Dodał, że jego rząd planuje: kup około 300 domów, aby pomieścić ludzi, którzy stracili swoje domy i powiedział, że jest za wcześnie, aby powiedzieć, jakie będą całkowite szkody.

„Wciąż jesteśmy w środku… Jeśli lawa podniesie się w tej samej ilości co zeszłej nocy, szkody będą większe,„Powiedział Torres.

Od wybuchu epidemii 19 września zniszczono około 1000 budynków, a ewakuowano 6000 osób, głównie z miast El Paso i Los Llanos de Aridane, dwóch najważniejszych skupisk ludności na wyspie liczącej 83 000 mieszkańców.

(Fot. JORGE GUERRERO / AFP)

READ  USA ostrzegają Izrael: stosunki z Chinami stanowią wspólne zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego
Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *