Connect with us

technologia

Sygnał, liczba pobrań telegramów wzrasta po aktualizacji polityki danych WhatsApp

Published

on

studioEAST | Getty Images

GUANGZHOU, Chiny – liczba pobrań aplikacji Signal i Telegram do przesyłania wiadomości skoncentrowanych na prywatności wzrosła, ponieważ użytkownicy szukali alternatywy dla WhatsApp należącej do Facebooka w związku z obawami dotyczącymi zmian w polityce prywatności usługi.

Według Sensor Tower około 7,5 miliona instalacji zostało przeprowadzonych na całym świecie między 6 a 10 stycznia za pośrednictwem Apple App Store i Google Play Store. To 43 razy więcej niż w poprzednim tygodniu. Jest to najwyższy tygodniowy, a nawet miesięczny numer instalacji Signal w czasie trwania aplikacji.

Według Apptopii, Telegram miał 5,6 miliona pobrań na całym świecie od środy do niedzieli.

Signal twierdzi, że w ramach swojej usługi ma „szyfrowanie od końca do końca”, które zapobiega odczytaniu wiadomości przez kogokolwiek, kto nie jest zamierzonym odbiorcą.

Gwałtowny wzrost liczby pobrań tych dwóch aplikacji wynika z opublikowania przez WhatsApp aktualizacji polityki prywatności 4 stycznia. WhatsApp udostępnia Facebookowi pewne dane od 2016 roku. Jednak do tej pory użytkownicy mieli możliwość rezygnacji.

Od 8 lutego użytkownicy będą proszeni w aplikacji o zaakceptowanie zaktualizowanych warunków w celu dalszego korzystania z WhatsApp. Użytkownicy w Europie i Wielkiej Brytanii zobaczą inny komunikat ze względu na politykę prywatności w tych krajach.

Jednak wiadomości WhatsApp są zaszyfrowane, co oznacza, że ​​Facebook nie widzi ich treści. Jednak WhatsApp gromadzi wiele innych danych, które można udostępnić firmie macierzystej.

Te dane zawierają Informacje dotyczące rejestracji konta, takie jak numer telefonu, szczegóły transakcji, informacje związane z usługą, informacje o interakcjach z innymi osobami, w tym firmami korzystającymi z usługi, oraz informacje o urządzeniach mobilnych.

W poniedziałkowym oświadczeniu WhatsApp powiedział, że ta aktualizacja nie zagraża prywatności wiadomości wysyłanych do przyjaciół i rodziny. Wyjaśniono, że aktualizacja „obejmie zmiany związane ze sposobem wysyłania wiadomości do firmy w WhatsApp, które są opcjonalne i zapewniają dodatkową przejrzystość w zakresie gromadzenia i wykorzystywania danych”.

READ  Mapy Google przygotowują tryb ciemny dla całej aplikacji na Androida

WhatsApp mówi Dane udostępnione Facebookowi są wykorzystywane do ulepszania infrastruktury, promowania bezpieczeństwa i udoskonalania usług poprzez sugestie lub personalizację funkcji i treści. Może to obejmować integrację między produktami marki Facebook a WhatsApp.

Po ogłoszeniu, CEO Tesli, Elon Musk, wezwał swoich obserwatorów na Twitterze w zeszłym tygodniu, aby „użyć sygnału”.

Signal poinformował w zeszłym tygodniu, że kody weryfikacyjne wysyłane do użytkowników za pośrednictwem wiadomości SMS w celu korzystania z aplikacji były opóźnione z powodu dużego zapotrzebowania. Signal powiedział, że dodano dodatkowe serwery, aby obsłużyć napływ nowych użytkowników.

„Nadal wstrząsamy rekordami ruchu i zwiększamy przepustowość, ponieważ coraz więcej osób godzi się z tym, jak bardzo nie lubią nowych warunków Facebooka” – powiedział Signal w tweecie. „Jeśli ostatnio nie udało Ci się utworzyć nowej grupy, spróbuj ponownie. Nowe serwery są gotowe, aby Ci służyć”.

Według Adama Blackera, wiceprezesa ds. Insights w Apptopia, pomimo wzrostu liczby pobrań Signal i Telegram, WhatsApp nie odnotował spadku.

„Jest zbyt zakorzeniony. Podejrzewam, że bardzo niewielka liczba osób korzysta z WhatsApp na co dzień i niedawno go usunęła” – powiedział Blacker w wiadomości e-mail dla CNBC.

„Nawet ci, którzy pobierają i używają Signal lub Telegram, będą nadal korzystać z WhatsApp, ponieważ tam znajduje się większość ich przyjaciół i rodziny. Mogą zacząć rozmawiać z określonymi osobami w Signal, ale nadal rozmawiać z matką w WhatsApp”.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *