Connect with us

Zabawa

Światowy Festiwal Filmowy powraca triumfalnie

Published

on

Światowy Festiwal Filmowy powraca triumfalnie

Jako jeden z największych międzynarodowych festiwali filmowych w Azji Południowo-Wschodniej, Światowy Festiwal Filmowy w Bangkoku zwołał wszystkich miłośników filmu i powrócił do Tajlandii od 2 do 11 grudnia w SF World Cinema, CentralWorld.

To wielki powrót festiwalu po ponad pięciu latach nieobecności (od 2017 roku). Pod hasłem „Return to Cinema” 15. edycja Światowego Festiwalu Filmowego w Bangkoku wyłoniła 61 filmów, w tym 20 eksperymentalnych filmów krótkometrażowych, z 51 krajów świata, w tym m.in. Po słońcu z Anglii, Alcarras z Hiszpanii, W Viaggio Z Włoch, EO z Polski i Francji, Żadnych niedźwiedzi z Iranu, Mężczyzna z Japonii i wiele innych, wraz z tajlandzkimi napisami.

Festiwal przynosi różne historie, czy to o rasie, religii, kulturze, języku, czy nawet różnorodności płciowej, aby odzwierciedlić sposób życia współczesnych ludzi z całego świata. Filmy te zostały docenione i pokazywane na międzynarodowych festiwalach filmowych, takich jak Festiwal Filmowy w Cannes, Festiwal Filmowy w Wenecji, Festiwal Filmowy w Toronto i Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Busan.

Według oficjalnej strony festiwalu filmy te dzielą się na następujące kategorie:

Kalejdoskop: Filmy docenione przez krytyków z festiwali na całym świecie lub filmy, które zdobyły nagrody na najlepszych festiwalach filmowych.

Rekord: Aby zadowolić fanów filmów dokumentalnych, festiwal wyszukał i wybrał aktualne filmy z ciekawymi historiami i punktami widzenia z różnych krajów. Pozycja obowiązkowa dla fanów znanych filmów dokumentalnych z całego świata.

Okna: Dzięki nowemu sposobowi opowiadania historii i postępowi w technikach filmowych ta kategoria oferuje ekscytujące filmy krótkometrażowe i eksperymentalne roku 2022.

Prezentacja Specjalna: Specjalny program, który jest czymś więcej niż tylko pokazem filmowym i pozwala widzom spotkać się z twórcami sztuki opowiadania historii.

Klasyka: Rzadka kolekcja legendarnych filmów, które wciąż są pamiętane. Festiwal przygotował te spektakle jako wydarzenie szczególne.

Alcarras.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *