Connect with us

Nauka

Światowi urzędnicy dążą do głębszej współpracy, gdy chińskie ambasady świętują Narodowy Dzień Xinhua

Published

on

PEKIN, 1 października (Xinhua) – Chińskie ambasady w różnych krajach zorganizowały imprezy z okazji 73. rocznicy powstania Chińskiej Republiki Ludowej, podczas których władze światowe zabiegały o głębszą współpracę.

Doceniając osiągnięcia rozwojowe Chin w ciągu ostatnich dziesięciu lat, wyrazili chęć zacieśnienia współpracy z Chinami w różnych dziedzinach i mają nadzieję, że Chiny będą nadal odgrywać ważną rolę w sprawach międzynarodowych i wnosić większy wkład w światowy pokój i rozwój.

Csaba Korosi, przewodniczący 77. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ, pogratulował Chinom osiągnięć w promowaniu rozwoju i dobrobytu.

„Jako członek-założyciel ONZ i stały członek Rady Bezpieczeństwa, Chiny były silnym zwolennikiem niebieskiej flagi (ONZ)” – powiedział Korosi w swoich uwagach, dodając, że jest również zadowolony ze wsparcia ze strony Chin. działań na rzecz przeciwdziałania zmianom klimatu.

„Chińska Globalna Inicjatywa na rzecz Rozwoju oferuje doskonałą okazję do katalizowania zrównoważonego rozwoju i wdrożenia Agendy 2030” – powiedział.

Podsekretarz generalny ONZ Courtenay Rattray, szef sztabu sekretarza generalnego ONZ Antonio Guterresa, powiedział, że światowy organ wysoko ceni duży wkład Chin w jej pracę i pozycję Chin jako jednego z głównych filarów współpracy.

„Kiedy zaznaczamy ten ważny kamień milowy, będziemy patrzeć w przyszłość i pracować nad zapewnieniem, aby Chiny i świat posuwały się naprzód w naszych wspólnych wysiłkach, aby sprostać regionalnym i globalnym wyzwaniom” – powiedział.

Wiceprezydent Filipin Sara Duterte-Carpio powiedziała, że ​​pod przywództwem Komunistycznej Partii Chin (CPC) Chiny zyskały globalne uznanie jako potęga gospodarcza i nowoczesne centrum badań i rozwoju, postępu technologicznego i produkcji.

Ze względu na wkład Chin Azja jest obecnie najszybciej rozwijającym się regionem gospodarczym na świecie, powiedziała. „Z niecierpliwością czekamy na nawiązanie z Państwem większej liczby partnerstw i współpracy, gdy idziemy razem, aby osiągnąć nasze cele zrównoważonego rozwoju”.

Zoran Tegeltija, przewodniczący Rady Ministrów Bośni i Hercegowiny (BiH), powiedział, że Chiny pod przywództwem KPCh i ciężką pracą narodu chińskiego zrobiły wiele dla swojego rozwoju i osiągnęły niezwykłe sukcesy w różnych dziedzinach.

READ  Loty na Ukrainę zostały wstrzymane i przekierowane w obliczu zbliżającego się kryzysu

Powiedział, że Bośnia i Hercegowina pozostaje zaangażowana w dalszą poprawę współpracy między dwoma zaprzyjaźnionymi krajami z korzyścią dla obu narodów i poszanowaniem zasady jednych Chin.

Chwaląc chińskie osiągnięcia rozwojowe w ciągu ostatnich dziesięciu lat oraz stosunki gruzińsko-chińskie, Shalva Papuashvili, przewodniczący gruzińskiego parlamentu, wyraził chęć dalszego wzmacniania wzajemnego zaufania politycznego, ciągłego pogłębiania stosunków dwustronnych, aktywnego udziału we współpracy w ramach Pasa i Roty oraz nacisku na więcej osiągnięcia we współpracy dwustronnej w różnych dziedzinach, tak aby przynosić dalsze korzyści obu narodom.

Wenezuelski minister komunikacji i informacji Freddy Nanez powiedział, że KPCh poprowadziła Chińczyków przez żmudne poszukiwania i najlepsze praktyki, aby osiągnąć cel wykorzenienia absolutnej biedy i stworzenia cudu długoterminowej stabilności społecznej i szybkiego rozwoju gospodarczego.

Wenezuela mocno wierzy, że KPCh poprowadzi Chińczyków w kierunku świetlanej przyszłości dobrobytu i odrodzenia narodowego, i jest gotowa współpracować z Chinami w celu promowania budowy nowego wielobiegunowego porządku międzynarodowego opartego na równości i sprawiedliwości oraz wspólnie wprowadzać w przyszłość. . powiedział.

Marcin Przydacz, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych RP, powiedział w przekazie wideo, że Chiny osiągnęły niezwykły sukces gospodarczy, który przełożył się również na rozwój społeczny, dodając, że w ciągu ostatniego roku Polska i Chiny były świadkami częstych wymian poziom i owocna praktyczna współpraca.

Polska będzie trzymać się koncepcji wzajemnego szacunku i współpracy win-win oraz niezachwianie rozwijać stosunki z Chinami – powiedział Przydacz, mając nadzieję, że oba kraje jeszcze bardziej poszerzą przestrzeń współpracy i przyniosą bardziej wymierne korzyści obywatelom obu krajów.

Chwaląc wielkie osiągnięcia w rozwoju Chin, sekretarz generalny jordańskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych i Emigrantów Hazem Al-Khatib powiedział, że Jordania oczekuje dalszego wzmocnienia wymiany i współpracy z Chinami w zakresie wymiany personelu, handlu i inwestycji, rozwoju nowej energii, turystyki i badania i inne dziedziny, aby przenieść stosunki Jordania z Chinami na nowy poziom.

READ  W obliczu kryzysu ukraińskiego z Rosją NATO potrzebuje teraz nowej strategii

Minister Planowania Bangladeszu MA Mannan pochwalił osiągnięcia Chin w dziedzinie rozwoju, mówiąc, że Chiny są ważnym partnerem rozwojowym Bangladeszu i wniosły wielki wkład w rozwój infrastruktury Bangladeszu.

Bangladesz zdecydowanie popiera zasadę Jednych Chin i jest gotowy do ścisłej współpracy z Chinami w celu wzmocnienia stosunków dwustronnych, powiedział.

Mmamosadinyana Molefe, tymczasowa stała sekretarz MSZ Botswany, pochwaliła wielkie osiągnięcia Chin w rozwoju gospodarczym i społecznym oraz w walce z COVID-19 pod silnym kierownictwem KPCh, dodając, że Botswana wierzy, że stosunki dwustronne na pewno osiągną dalszy rozwój.

Continue Reading
Click to comment

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.